Primele imagini cu Ion Țiriac, după anunțul internării la Viena: „Securitatea văd că merge, FBI-ul”

Ion Țiriac și-a făcut apariția la turneul de hochei Țiriac Trophy 2024, dedicat echipelor de copii. Afaceristul a dat și primele declarații, după ce, zilele trecute, s-a scris că ar fi internat într-un spital din Viena, din cauza unor probleme de sănătate.
Alina Costache
13 oct. 2024, 14:23
Primele imagini cu Ion Țiriac, după anunțul internării la Viena:

Ion Țiriac a fost prezent la Patinoarul Allianz-Țiriac Arena și a părut destul de relaxat. Fostul tenismen recunoscut că se confruntă des cu răcelile, iar recent a avut parte de una, imediat după ce a participat la un eveniment care a avut loc în noua sală din Munchen, însă acum este foarte bine.

Primele declarații ale lui Ion Țiriac după vestea internării

Domne, totul costă aici, nu știu de unde știți voi de Viena, vă felicit. Securitatea văd că merge, FBI-ul. Am fost invitat să văd noua sală de la Red Bull din Munchen. Au făcut deschiderea, a fost un meci superb între Real Madrid și Bayern Munchen și am văzut ceva care m-a dat pe spate. Având în vedere că sunt 10.300 de locuri, e mult mai mare pe lateral decât crede lumea.

S-a plătit o mică sumă de 300 de milioane pentru aceste 10.000 de locuri. Știam de acum 5 ani, am fost acolo de 4-5 ori și știam că te lasă să construiești în parcul olimpic.

Când am ieșit, mașina nu a putut să vină și am stat o jumătate de oră în frig. Eu o iau în fiecare an (n.r. răceala), asta este, nu am ce să fac. Mie mereu îmi trece, acum nu știu de câte ori”, a spus Ion Țiriac, potrivit Gsp.

Citește și: Ion Ţiriac a anunţat cui i-a cedat imperiul de două miliarde de euro. „Şi-a luat în mână sceptrul şi conduce formidabil de bine!”

Secretul lui Ion Țiriac pentru un stil de viață sănătos

Ion Țiriac, în vârstă de 85 de ani, nu se mai stresează atât de mult, deoarece a predat afacerile fiului său, astfel că se ocupă doar de Fundația Ion Țiriac. La vârsta sa este foarte motivat și energic, iar acest lucru se datorează dietei.

Afaceristul nu a mai făcut sport de peste 42 de ani și, cu toate acestea, are o formă fizică bună și este sănătos. El spune că nu urmează tratamente sau diete speciale, ci are un truc simplu de la care nu se abate.

Nu mănânc între patru și șase ore în fiecare zi. Așa mă mențin. În rest, nu fac nimic, din păcate. Eu la 43 de ani, când am spus că am terminat, am zis că nu mai pun mâna pe nicio rachetă de tenis, că nu mai alerg deloc. Mi-a ajuns, eu am alergat de 3 ori mai mult ca Năstase, de 7 ori mai mult ca altul”, a explicat Țiriac.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Ce s-a ales de fostul jucător căruia Gigi Becali îi interzisese să mai dribleze la FCSB. Astăzi, a ajuns să spele mașinile bogaților
Capital.ro
Mihai Gâdea provoacă valuri în televiziune. Scandalul ar fi fost unul național: S-a încercat să fiu cumpărat cu geanta de bani
Playtech.ro
Programul supermarketurilor de Crăciun. Ce magazine sunt deschise pe 24, 25 și 26 decembrie
Adevarul
Val de concedieri la o fabrică din România, imediat după Sărbători
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
BREAKING NEWS Un avion s-a prăbușit pe un aeroport din SUA! Nu există supraviețuitori
iamsport.ro
A fost bairam! Supărarea ține puțin în Oltenia: jucătorii au aruncat cu bani în lăutari după eșecul din Conference League
MediaFlux
Bonus pentru românii care și-au plătit impozitele la timp. Anunțul Ministerului Finanțelor
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet