PRO TV LIVE VIDEO ROMANIA SERBIA LIGA NATIUNILOR 2018: 0-0 ONLINE STREAM Tamaş ELIMINAT, Tadic ratează PENALTY!

PRO TV LIVE VIDEO ROMANIA SERBIA LIGA NATIUNILOR 2018: Reprezentativa României va evolua, duminică, de la ora 16.00, în al patrulea meci din Liga Naţiunilor, pe Arena Naţională, într-un meci transmis de Pro TV.

14 oct. 2018, 12:33

FINAL ROMANIA – SERBIA 0

68′ – Tătărușanu intervine miraculos în fața lui Mitrovic

56′ – ocazie a României. Portarul sârb atinge mingea cu mâna în afara careului de 16 metri la un duel cu Ţucudean. Mingea ajunge la Stanciu, care este blocat

46′ – a început repriza a doua

PAUZĂ ROMANIA – SERBIA 0-0

45+1′ – Tadic trage peste poartă de la 11 metri!

44′ – Tamaş este eliminat după ce îl loveşte în cap cu piciorul pe Gacinovic. Se dictează penalty!

39′ – Gacinovic ratează intercepția cu balonul din interiorul careului mic

35′ – Drăguș driblează scurt un adversar și șutează la poartă, dar mingea e deviată în corner

28′ – R. Marin execută o lovitură liberă de la 25 de metri, iar Rajkovic respinge cu greutate în corner

19′ – gafă a lui Tamaş, Mitrovic scapă singur, dar trage pe lângă poartă

10′ – Stanciu șutează slab de la 20 de metri

2′ – partida este întreruptă pentru două minute din cauza petardelor şi fumigenelor aruncate de fanii români la una dintre peluze

1′ – a început meciul ROMANIA – SERBIA

PRO TV LIVE VIDEO ROMANIA SERBIA LIGA NATIUNILOR 2018: Echipele de start:

ROMANIA: Tătăruşanu – Cr. Manea, Tamaş, Săpunaru, Toşca – T. Băluţă, R. Marin – Maxim (71 Rotariu), Stanciu, Drăguş (45+3 Nedelcearu) – Ţucudean. Selecţioner: Contra.

SERBIA: Rajkovic – Rukavina, Milenkovic, Veljkovic, Rodic – Lukic, Maksimovic – Gacinovic (63 Milinkovic-Savic), Tadic, Radonjic – Mitrovic. Selecţionr: Krstajic.