PROGNOZA METEO pe trei zile: Ninsorile se domolesc, dar vine gerul. VREMEA IN BUCUREŞTI

PROGNOZA METEO: Vremea pare că se mai îndreaptă, cel puţin din punct de vedere al ninsorilor. Joi va ninge mai puţin şi doar prin est şi sud, însă vântul încă poate depăşi la rafală 50-60 de km pe oră, în special în Banat.  Gerul muşcă, însă, zdravăn.
Filip Stan
29 ian. 2014, 18:00
PROGNOZA METEO pe trei zile: Ninsorile se domolesc, dar vine gerul. VREMEA IN BUCUREŞTI

PROGNOZA METEO. JOI vremea va fi închisă şi în continuare rece, geroasă mai ales dimineaţa şi noaptea în estul, sudul şi local în centrul ţării. Va ninge slab cantitativ, în regiunile extracarpatice, îndeosebi în cursul zilei. Local şi temporar în regiunile sudice şi la munte şi trecător în rest, vor mai fi intensificări ale vântului, cu viteze mai mari în Banat, unde va depăşi la rafală 50…60 km/h, iar zăpada va fi viscolită şi spulberată. În regiunile intracarpatice şi în Oltenia vor fi condiţii de ceaţă, burniţă şi izolat polei. Temperaturile maxime vor fi cuprinse între -14 grade în Moldova şi 4…5 grade în Dealurile de Vest, iar cele minime coboară până la -20..-19 grade în estul Transilvaniei şi Moldova şi 0 grade în Dealurile de Vest.

VREMEA BUCUREŞTI. Joi timpul va fi închis şi rece, geroas dimineaţa şi noaptea. Trecător va mai ninge slab, îndeosebi în prima parte a zilei. Vântul va sufla în general moderat, cu rafale de 40…45 km/h, spulberând zăpada. Temperatura maximă va fi de -8…-7 grade, iar cea minimă se va situa în jurul valorii de -16 grade.

PROGNOZA METEO pe două săptămâni. Află când scăpăm de ger şi ninsori

PROGNOZA METEO VINERI vremea se va menţine rece în cea mai mare parte a ţării, geroasă în special noaptea şi dimineaţa în sud, est şi local în centru. Cerul va fi mai mult noros în regiunile extracarpatice, unde pe arii restrânse va ninge slab şi, mai ales în a doua parte a intervalului, local va fi ceaţă asociată cu chiciură. În vest, nord-vest şi centru înnorările vor fi temporare, dar va fi ceaţă, posibil asociată izolat cu burniţă, favorizând poleiul. Vântul va avea intensificări în regiunile sudice, nord-estice şi temporar în rest, cu viteze mai mari în sudul Banatului şi în zona montană, unde temporar va spulbera zăpada. Temperaturile maxime vor fi cuprinse între -15…-14 grade în Moldova şi 3…4 grade în Dealurile de Vest.

VREMEA BUCUREŞTI Vineri vom avea parte de o vreme rece, geroasă în special dimineaţa. Cerul va avea înnorări şi trecător va ninge slab. Vântul va sufla moderat şi cu unele intensificări. Temperatura maximă se va situa în jurul valorii de -8 grade.

PROGNOZA METEO SÂMBĂTĂ valorile termice vor marca o creştere, dar vremea se va menţine rece pentru această perioadă în cea mai mare parte a ţării. Cerul va fi temporar noros în regiunile intracarpatice, iar în est şi sud norii de nivel jos vor persista, pe arii restrânse va ninge slab şi, îndeosebi dimineaţa şi noaptea, se va semnala ceaţă asociată cu depunere de chiciură. Vântul va avea intensificări în sud-vestul ţării şi la munte. Temperaturile maxime vor fi cuprinse între -11 grade în Moldova şi 4…5 grade în Maramureş şi Dealurile de Vest.

VREMEA BUCUREŞTI Cerul va fi noros, trecător va ninge slab. Vântul va sufla slab şi moderat. Temperatura maximă se va situa în jurul valorii de -5 grade. Dimineaţa şi noaptea vor fi condiţii de ceaţă asociată cu depunere de chiciură.

DailyBusiness
Milionari la guvernare. Miniștrii din guvernul Bolojan, între afaceri și averi
Spynews
Orașul italian care a fost numit cea mai subestimată destinație de lux din Europa. Este cunoscut drept "noua Toscana"
Bzi.ro
Andreea Bălan arată senzațional la 41 de ani! Și-a serbat ziua de naștere și a renunțat să mai facă asta – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Ce au discutat, de fapt, Nicușor Dan și Donald Trump la summitul NATO de la Haga. Declarațiile președintelui României
Capital.ro
Serviciu militar obligatoriu. Toți bărbații vor completa neapărat documentul. Nu scapi chiar dacă ai dublă cetățenie
Playtech.ro
Ce salariu are o stewardesă în 2025 la Wizz Air, Ryanair, Tarom sau Emirates. Diferențele sunt uriașe
DailyBusiness
ANAF a făcut anunțul despre impozitarea veniturilor. Care sunt românii vizaţi și obligațiile fiscale
Adevarul
Cum ne alungăm singuri investitorii. Avertismentul unui economist: „Bolojan vorbește frumos, dar se poartă rău cu cei care vor să producă ceva”
wowbiz.ro
Ți se face pielea de găină! Mama Teodorei Marcu, distrusă de durere la aproape 3 săptămâni de când și-a pierdut fiica. Ipostaza sfâșietoare în care a fost surprinsă femeia
Spynews
Cum va fi vremea în acest weekend la munte și la mare, în România. Prognoza completă
Spynews
Ultimele informații despre starea de sănătate a lui Mihai Leu. Anunțul făcut de Institutul Clinic Fundeni: “Pacientul este ...“
Evz.ro
Regulă strictă pentru cei care stau la bloc. Se dau amenzi uriașe
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Cum arată Diana Munteanu la 46 de ani. Imaginile cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu au devenit virale
kanald.ro
Un autocar cu 61 de cetățeni ucraineni, printre care și copii, s-a răsturnat pe un drum din Constanța! A fost activat Planul Roșu de intervenție
Cancan.ro
Sebastian a murit la doar un an și jumătate după ce tatăl său l-a uitat în mașina încinsă, timp de 3 ore 😢
Playsport.ro
Într-un sat din România, clopotele au răsunat ca după o victorie pe câmpul de bătălie. După 20 de ani de procese, localnicii au câștigat lupta în...
Capital.ro
Românii care rămân fără bani. Se pierd bunurile personale, dacă nu achiți la timp suma. Legea e deja în vigoare
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Corina Caragea, în costum de baie. Imagini cu prezentatoarea de la PRO TV dintr-un paradis acvatic
stirilekanald.ro
„Ești și vei fi prima mea iubire!” Ionuț, tatăl a 3 copii, a murit după o banală durere de burtă! Greșeala fatală pe care a făcut-o i-a adus decesul câteva zile mai târziu. Familia este distrusă de durere
Doi tipi la pușcărie..
MediaFlux
Pensiile, în pericol din septembrie! Un expert fiscal avertizează: „Banii nu ajung”
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Ce riscă România cu Oana Țoiu la Externe: pierderea credibilității, blocaje instituționale și slăbirea poziției în lume