Proprietara unui apartament din Cluj, ironizată pe rețelele de socializare. Femeia a anunțat că vinde imobilul la prețul de 340.000 de euro

O femeie din Cluj a pus la vânzare un apartament cu două camere, situat în centrul orașului, în Piața Mihai Viteazul.
Alina Costache
05 nov. 2024, 08:55
Proprietara unui apartament din Cluj, ironizată pe rețelele de socializare. Femeia a anunțat că vinde imobilul la prețul de 340.000 de euro

O femeie din Cluj a pus la vânzare un apartament cu două camere, situat în centrul orașului, în Piața Mihai Viteazul, la prețul de 340.000 de euro. Oamenii au ironizat anunțul în mediul online din cauza prețului prea ridicat. Apartamentul are o suprafață de 92 de metri pătrați utili.

Citește și: Prețurile apartamentelor din România vor scădea cu peste 50%. Bula imobiliară se va sparge în următorii doi ani. Radu Georgescu: „Cum poți să spui că apartamentele în România sunt ieftine?”

O femeie cere 340.000 de euro pe un apartament din Cluj

O femeie din Cluj a postat în mediul online un anunț destinat vânzării unui apartament. Aceasta cere suma de 340.000 de euro, locuința având 92 de metri pătrați utili.

„Vând apartament 2 camere, central, P-ta Mihai Viteazul, etaj 1, geamuri la stradă, ideal și pentru birouri, ocupabil în scurt timp, 92mp utili. Preț 340.000€ neg. Relații și poze doar la telefon”, a scris clujeanca pe o rețea de socializare.

În urma anunțului postat, oamenii s-au uimit și amuzat în același timp de suma cerută, iar comentariile răutăcioase au început să curgă.

„Dacă pentru o garsonieră de 29 metri pătrați în Gheorgheni, Detunata se cere 90.000 euro, ce vă mirați că, în centrul Clujului, pentru 92 metri pătrați se cere atât!”

„E mai scump ca oriunde în Europa”

„No dă-l dracului de ghetou, doar nu plouă cu bani prin Cluj și nici câinii nu-s toți cu covrigi în coadă”

„Incredibil!!”

„Deschideți, sunt la ușă cu banii”

„Cred că a înnebunit lumea!”

„Da chiar nu vă e rușine sau frică de Dumnezeu să cereți asemenea prețuri? Strigător la cer ce tupeu aveți! Unde trăiți?”

„Se vinde cu tot cu stradă?”

„E inclusă și statuia cu cal cu tot”

„Piața este inclusă în preț?”

„În care parte a Vienei este? Că nu prea se înțelege din anunț.”

„A zis.. cu tot cu McDonalds și cal”

„Eu zic că e cam jos prețul… Mergea un 580 de mii”., au scris câțiva dintre utilizatori.

Citește și: EXCLUSIV Mitică Dragomir susține că piața imobiliară din România va exploda: „Un apartament pe care dai acum 150.000 de euro, va costa, după ce se termină războiul din Ucraina, 300.000-400.000 de euro”

DailyBusiness
Donald Trump și Friedrich Merz au discutat în Biroul Oval despre Iran, tarife și Ucraina
Spynews
Gabriela Cristea rupe topurile chiar și în pijamale! Prezentatoarea TV a făcut din nou furori
Fanatik.ro
Câți bani câștigă echipele care s-au calificat în semifinalele Cupei României Betano. FRF, fond total de 1,2 milioane de euro
Capital.ro
Adevărul despre etnia Elenei Udrea. A fost pusă să răspundă direct: Ești țigancă sau nu?
Playtech.ro
Câţi bani primeşte un consilier local în 2026. Sumele obţinute pentru participarea la şedinţe
Adevarul
„Prost pentru că e fricos și fricos pentru că e prost”: CTP explodează după declarațiile lui Nicuşor Dan privind umbrela nucleară a Franței
wowbiz.ro
Donald Trump cere sprijinul Europei în conflictul cu Iranul: „Toți aliații să colaboreze în această misiune”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un român a fost condamnat la 15 ani de închisoare în Rusia! Acesta este acuzat de culegere de informații secrete în favoarea Ucrainei
iamsport.ro
Decesul surorii i-a marcat viața fostului antrenor de la Universitatea Craiova: ”Avea 19 ani, părinții au fost devastați, o tragedie fără margini”
MediaFlux
Nicușor Dan se implică în scandalul legat de fiica lui Victor Ponta. Ce spune despre demiterea Oanei Țoiu VIDEO
stirilekanald.ro
Bărbat ucis de propriul frate și aruncat în...
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj