EXCLUSIV Protecția Copilului, acasă la Silviu Prigoană, după ce unul dintre băieții Adrianei Bahmuțeanu a accesat mai multe site-uri despre suicid

Directorul școlii private la care învață cei doi băieți pe care Adriana Bahmuțeanu îi are cu Silviu Prigoană a anunțat-o, în cursul zilei de astăzi, că unul dintre cei doi fii ai săi, Eduard, a accesat în repetate rânduri site-uri despre suicid.
Alina Costache
27 nov. 2024, 20:34
EXCLUSIV Protecția Copilului, acasă la Silviu Prigoană, după ce unul dintre băieții Adrianei Bahmuțeanu a accesat mai multe site-uri despre suicid

Adriana Bahmuțeanu a alertat imediat DGASPC-ul și Poliția, iar la vila lui Silviu Prigoană, acolo unde încă se află cei doi băieți, au ajuns cinci inspectori de la Protecția Copilului care îl consiliază pe acesta. Poliția i-a spus Adrianei Bahmuțeanu că va interveni abia după intervenția Protecției Copilului.

Protecția Copilului, acasă la Silviu Prigoană, după ce Eduard a accesat mai multe site-uri având ca tematică suicidul

In jurul orei 18, m-a sunat directorul scolii si mi-a spus ca Eduard a accesat in repetate rânduri site-uri despre suicid. Azi-dimienață am avut o discuție la școală cu directorul și cu psiholoaga școlii, le-am spus că el este un copil foarte sensibil, că este închis în el, că eu eram stâlpul lui în viață și pentru că frații lui vitregi mă vorbesc de rău, lui acum i s-a dărâmat tot Universul.

Citeste si EXCLUSIV Adriana Bahmuțeanu, plângere penală în cazul copiilor ei. Acuzații dure pentru Honorius Prigoană: „Copiii mei sunt ținuți cu forța”

Este o problemă foarte mare, iar statul român nu vrea să mă ajute. Am sunat la DGASPC, la Poliție, l-am rugat pe domnul director să-mi păstreze acele capturi pe care le-a făcut de pe site-urile respective. De altfel, școala a sunat la DGASPC și s-au pus în mișcare. Pana acum nu am niciun rezultat, nu știu ce se întâmplă acolo, deși legea este clară. Când un părinte moare, părintele supraviețuitor preia copilul în domiciliul său.

Am sunat si la Poliție, dar asteapta sa intervina intai DGSAPC„, a declarat Adriana Bahmuțeanu la România TV.

Adriana Bahmuțeanu a mai spus că a încrecat să-l întrebe pe Eduard de ce a accesat site-urile respective, dar acesta a refuzat să îi răspundă.

Nu vrea să spună, e foarte închis în el„, a declarat jurnalista.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Legenda gimnasticii a fost la un pas de moarte. Dezvăluiri cutremurătoare
Capital.ro
Prețuri carburanți marți, 9 iunie. Benzina și motorina s-au ieftinit în marile orașe din România. Cât plătesc șoferii la pompă
Playtech.ro
Cum verifici dacă un hotel există cu adevărat înainte să plătești avansul. Pașii care te pot feri de o înșelătorie
Adevarul
Scandalul ROBOR. Pot românii să își recupereze banii din rate? Ce spun experții
wowbiz.ro
Ce se întâmpla în viața medicului rezident găsit mort la Spitalul Floreasca! Lovitura pe care o primise cu două săptămâni înainte de moarte
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
Banciu a numit naționalele uriașe care ”vor dezamăgi total” la Mondial: ”Zero barat!”
MediaFlux
Hidroelectrica anunță schimbare la facturi. Vizează doar anumiți clienți, în funcție de data din contract
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți