Mangalia: locuitorii au luat cu asalt primăria

Locuitorii Mangaliei au luat cu asalt primăria, revoltaţi că tremură de frig în case. Deşi sunt cu facturile la zi, oamenii primesc căldura cu porţia, două ore pe zi. Fostul primar, vinovat de situaţia creată, refuză orice dialog cu oamenii.
Diana Olariu
23 nov. 2011, 07:13
Mangalia: locuitorii au luat cu asalt primăria

La primărie urma să aibă loc o şedinţă, însă a fost amânată în ultima clipă, fapt ce i-a revoltat şi mai tare pe protestatari.

„Banditul ăsta (primar – n.r.) ne-a făcut mai rău decât Ceauşescu. Ăla ne dădea căldură dimineaţa, la prânz ţi seara, dar ăsta ne încălzeşte caloriferul două ore seara. Sunt atâtea asociaţii care şi-au achitat drepturile. De ce nu ne dau căldură?”, au spus localnicii din Mangalia.

Până anul trecut, locuitorii din Mangalia nu au avut astfel de probleme. Totul s-a schimbat după ce primaria a încheiat un contract de furnizare a energiei termice cu o altă companie.

Fostul primar Claudiu Tusac nu a vrut să discute nici cu localnicii, nici cu ziariştii. Oamenii sunt hotărâţi să protesteze până când vor avea din nou căldură în case.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Tragedie! Un pilot de curse a murit împreună cu întreaga familie într-un accident aviatic
Capital.ro
Doliu în presa din România. O jurnalistă s-a aruncat de la etajul 7 și a murit. Ce mesaj a postat înainte: Dă-mi, Doamne…
Playtech.ro
Truc vechi pentru a încălzi caloriferele mai tare. Nu trebuie să umbli la termostat
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
S-a terminat. Rusia a pus capăt acordului militar încheiat cu România
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet