Raed Arafat, implicat într-un accident uşor în centrul Bucureştiului. Maşina sa a fost tamponată de un autobuz

Maşina secretarului de stat Raed Arafat a fost acroşată în trafic de un autobuz, joi seară, în Capitală.
Filip Stan
05 mai 2016, 17:36
Raed Arafat, implicat într-un accident uşor în centrul Bucureştiului. Maşina sa a fost tamponată de un autobuz

Un autobuz a lovit uşor în trafic masina secretarului de stat in MAI, Raed Arafat. Soferul autobuzului nu a acordat prioritate la plecarea de pe loc si a lovit masina lui Arafat in aripa dreapta.

Incidetul s-a produs in fata Galeriilor Orizont, la intrarea pe Bulevardul Magheru, transmite Hotnews. Raed Arafat a iesit din masina si a intrebat nervos „Ce ai facut?”.

Maşina lui Raed Arafat a fost lovită fix în momentul în care autobuzul pleca din staţie, după ce şoferul acestuia probabil nu s-a asigurat. Cei doi şoferi se află la Poliţie, pentru a da declaraţii. Din fericire, tamponarea a fost una uşoară şi nimeni nu a avut de suferit fizic.

Reacţia lui Arafat pe Facebook

„Mai multe persoane m-au sunat dupa ce unele canale de stiri au anuntat ca am avut un accident „grav” sau „spectaculos” sa vada daca sunt bine. Vreau sa va multumesc si sa clarific ca a fost vorba despre o tamponare usoara intre masina care o conduceam si un autobuz RATB care a iesit brusc din statie trecand in banda a doua pe care circulam. Din fericire nu a patit nimeni nimic, am fost cu conducatorul autobuzului la constatare la biroul de constatari la Politia Capitalei si s-a stabilit ca nu eram de vina! Condacatorul autobuzului cat si eu am fost testati cu acool-testul rezultatul fiind negativ la amandoi!”, a punctat Raed Arafat.

DailyBusiness
Cătălin Drulă îl acuză pe Ciprian Ciucu de faptul că a condus campania digitală a PNL în vremea în care liberalii l-au promovat pe Călin Georgescu pe TikTok
Spynews
Marina Voica, afectată de criza apei din Prahova! Cum face artista față situației
Fanatik.ro
ANAF a suspendat fiscal salonul Monicăi Hunyadi, ”coafeza” de la ESZ Prahova. Ce se ascunde în spatele cifrelor?
Capital.ro
Lovitura finală pentru Călin Georgescu. Planul care îl va distruge. De ce a fost adus Horațiu Potra în România
Playtech.ro
Ce se întâmplă dacă nu folosești instalația de gaze mai mult de 6 luni. Ce spune legea și când este obligatorie verificarea
Adevarul
Miza alegerii lui Petrișor Peiu ca „numărul 2” în AUR: „Ori se dezumflă, ori vom fi într-un scenariu mult mai negativ”
wowbiz.ro
Ionel Ganea nu mai e om, la 6 luni după ce și-a pierdut băiețelul. Dezvăluirea care sfâșie inimile tuturor. Marius Șumudică: „Vorbea și plângea…”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Orașul din România unde meteorologii anunță nu mai puțin de 20 de zile cu ninsoare, în luna decembrie
iamsport.ro
Un jucător a aflat de la TV că Gigi Becali vrea să îl dea afară și refuză să plece de la FCSB! Ce sumă de bani ar trebui să primească în cazul despărțirii
MediaFlux
Putin amenință că ajunge la granița României: ”Fie prin mijloace militare, fie prin alte mijloace”
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
Sloturi noi – avantaje și dezavantaje