Raluca Pastramă îl cheamă pe Pepe la tribunal, pentru că își vrea fetele înapoi. Artistul a luat foc: „Ea nu a dat niciun leu în viața ei, nu plătește pensie alimentară”

Chiar dacă au trecut trei ani de divorț, se pare că Raluca Pastramă și Pepe mai au multe de împărțit. Fosta soție a artistului vrea să obțină custodia fetelor, pentru că vrea să petreacă mai mult timp cu Maria și cu Rosa. Ambii au făcut declarații despre procesul în care sunt implicați.
Alina Costache
09 oct. 2024, 19:28
Raluca Pastramă îl cheamă pe Pepe la tribunal, pentru că își vrea fetele înapoi. Artistul a luat foc:
Raluca Pastramă și Pepe, în "război"

Pepe a mărturisit că fosta lui soție nu a plătit niciodată pensie alimentară pentru fetițele pe care le au împreună și nu s-a ocupat de educația lor de când ei sunt despărțiți. El nu înțelege acum de ce a fost chemat de urgență la tribunal, când Raluca Pastramă a decis să plece de acasă și să lase custodia tatălui.

Citește și: Pepe a dezvăluit adevăratul motiv pentru care a dat-o pe Raluca Pastramă în judecată. Totul a pornit de la copii: „Nu mi-a dat semnătură”

Raluca Pastramă și Pepe, în „război”

E problema ei! Trebuie să fac exact ce-și dorește ea? Dacă dumneai și-a dorit ca fetele să rămână la mine că nu a avut timp să se ocupe de ele… De la divorț au rămas la mine și eu mă ocup de copii. Am aflat astăzi în sala de judecată că am avut o înțelegere pe gură. Pe bune? Înțelegerile se fac în scris! Divorțul se face în scris.

Ea a plecat de acasă! Să vină după fete și să le ia când își dorește, în weekend-uri, dar ea nu vine. Cu ce o denigrez? Nu a depus nimic la dosar, nu i-am blocat niciodată accesul, nu i-am refuzat niciodată accesul în casă, nu am refuzat-o niciodată când a venit la copii. Ea nu vine! Ce să-i fac, să-i duc eu la poartă?

Nu ți se pare ciudat ca niște copii să aibă două domicilii și o săptămână să stea cu haine, cu cărți, caiete, costumații, cu tot să plece în fiecare săptămână că așa vrea mami? Să decidă instanța! Ea a zis că ne-am înțeles verbal. Am înnebunit când am auzit! Avem acte semnate, acord parental, divorț. Cum poți să spui că avem o înțelegere verbală și eu n-am respectat-o? Ea și-a dorit asta, n-am propus eu.

Eu m-am ocupat de copii. Ea vrea acum să fie jumătate – jumătate. Nu înțeleg ce consumă! Ea nu a dat niciun leu în viața ei, nu plătește pensie alimentară, nu a plătit în viața ei nimic din educația copiilor. Nu are niciun aport în educația copiilor. N-am înțeles de ce m-a chemat astăzi! A cerut să se judece în lipsă, fără să vin eu să mă apăr. Pe bune? De unde tupeul ăsta? Nu e nimeni prost. Copiii au dat declarație și vor să rămână acasă, așa că e ok„, a declarat artistul, potrivit Viva.ro.

Raluca Pastramă a ținut să precizeze faptul că este denigrată de Pepe și singurul lucru pe care îl vrea este să petreacă timp cu fetițele sale. „Mă denigrează, sunt mama copiilor lui și mă denigrează de ani de zile. Dacă vă uitați puțin de când suntem noi doi împreună, eu niciodată nu l-am denigrat, eu niciodată nu am vorbit urât despre el, eu îl consider în continuare tatăl copiilor mei. Vreau copiii mei să vadă lucruri frumoase, nu să ajungă mai târziu și să vadă lucruri urâte despre mine sau despre tatăl lor. În fine, fiecare face ce consideră. Eu așa am considerat, conform educației mele. Când vrei să facă bani, na…

Eu am avut procesul cu Ibrahim, s-a pronunțat. Ibrahim își vede copilul o dată la două săptămâni, în weekend. Asta a fost soluția în procesul cu Ibrahim”, a spus fosta soție a lui Pepe.

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
Jucătorul care a „surprins tot cartierul” e pregătit să semneze pe încă un sezon cu FCSB. Exclusiv
Capital.ro
Călin Georgescu trage semnalul de alarmă. Avertismentul fostului candidat: Taxe mici sau deloc. România trebuie să producă
Playtech.ro
Primăvara vine cu surprize, spun meteorologii! Anunţ despre vremea ciudată din următoarea perioadă
Adevarul
Scandal sexual în Muntenegru. Doi oficiali de rang înalt și-au dat demisia după ce pe internet a apărut un clip în care apar în ipostaze intime
wowbiz.ro
Ultimele cuvinte ale kinetoterapeutului Alin Neacșu. Mesajul din biletul de adio găsit în cabinetul său din Pitești
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce s-a întâmplat cu trupul bărbatului găsit mort în curtea spitalului d... Vezi mai mult
iamsport.ro
Radu Naum a IZBUCNIT: ”Suntem prizonierii unor cetățeni în lupta lor cu FCSB! Ce țară e asta în care o sentință definitivă nu are nicio noimă?!”
MediaFlux
Profesorii sunt gata de grevă: peste 77% dintre ei au votat pentru proteste. Simulările pentru examenele naționale, sub semnul întrebării
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil