Vicepreşedintele Partidului Democrat Liberal (PDL), deputatul Raluca Turcan, este convinsă că persoana desemnată de PDL pentru a participa la alegerile prezidenţiale de anul viitor îl va avea ca adversar pe liderul social democrat Victor Ponta, potrivit Agerpres.
:format(webp):quality(80)/https://www.romaniatv.net/wp-content/uploads/2013/08/turcan_romanialibera_ro_79835400.jpg)
Altfel spus, preşedintele Partidului Naţional Liberal, Crin Antonescu, iese din această ecuaţie.
‘Suntem singurul partid politic din România care are o competiţie deschisă pentru desemnarea candidatului care va intra în cursa pentru Preşedinţie şi care se va lupta cu Victor Ponta, că Antonescu e slăbuţ’, a afirmat Raluca Turcan.
Vicepreşedintele PDL este de părere că Ponta va fi un adversar puternic pentru faptul că foloseşte o ‘maşinărie de minciună şi demagogie’.
VEZI SI:
Roberta Anastase: Crin Antonescu este un „analfabet politic”
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20