Rareş Bogdan, înaintea dezbaterii: „Dăncilă vrea, pur şi simplu, să descindă cu forţa, împreună cu scandalagiii de serviciu”

Prim-vicepreședintele PNL explică faptul că Viorica Dăncilă nu are de ce să meargă la dezbatrerea lui Klaus Iohannis pentru că nu și-a cerut scuze românilor pentru o serie de acțiuni ale PSD, dar și pentru deciziile sale personale.
Ionela Marcu
19 nov. 2019, 15:42
Rareş Bogdan, înaintea dezbaterii:

„A ieși la vot duminică este un manifest împotriva nemerniciei care a scos în stradă sute de mii de români. Dacă vă mai trebuie un argument, priviți mascarada pe care o face Dăncilă! Vrea, pur și simplu, să descindă cu forța, împreună cu scandalagiii de serviciu, la întâlnirea pe care președintele României o are cu jurnaliști și analiști. Întâlnire pe care șeful statului a organizat-o!!
Dăncilă se agață cu dinții de un pic de imagine pe care și-ar putea-o face forțând ușile la dezbatere, dar cred că numai cei extrem de naivi și neinformați, ca să fiu elegant, pot crede în sinceritatea ei. Se umple de penibil în ultimul hal! Unde mai pui că minte cu nerușinare când spune că urmărește o dezbatere cu domnul Iohannis. Dacă vrea dezbatere, deși a priceput că e clar că nu va putea intra, înseamnă că nu vrea dezbatere, ci circ.
Unde să intrați? Care ar fi motivul pentru care ar sta cineva de vorbă cu o persoană care a făcut/girat atâtea mizerii împotriva poporului român?
V-ați cerut scuze pentru atacurile xenofobe repetate la adresa președintelui României, făcute prin interpuși?
V-ați cerut scuze pentru că i-ați acuzat pe protestatarii din 10 august 2018 că au vrut să dea o lovitură de stat?
V-ați cerut scuze pentru oamenii bătuți și gazați în timp ce erați premier?
V-ați cerut scuze pentru cozile la care au stat românii la europarlamentare și referendum?
V-ați cerut scuze pentru atacurile la persoane pe care le-ați făcut la adresa președintelui direct, nu prin Olguța Vasilescu sau Mitralieră, Fifor, Codrin etc?
V-ați cerut scuze că ați mințit și mințiți în continuare poporul, că ați distrus economia?
V-ați cerut scuze pentru imaginea catastrofală pe care ați făcut-o României?
V-ați cerut scuze pentru că-i sfidați pe români, pentru că-i credeți proști?
V-ați cerut scuze pentru legea PSD prin care au fost eliberați peste 21.000 de infractori, dintre care câteva sute au recidivat?
V-ați cerut scuze membrilor PSD pentru că-i puneți în situația rușinoasă de a avea un asemenea candidat?
Ați ieșit de la guvernare prin ușa din dos și doriți să participați la o dezbatere onorabilă prin ușa din față? Nu pricepeți că nu aveți ce să discutați cu oameni educați?”, scrie Rareș Bogdan.

DailyBusiness
Pfizer cere României despăgubiri de 500 de milioane de euro într-un proces privind vaccinurile anti-COVID
Spynews
Când va fi înmormântat Mario Berinde, copilul ucis în Timiș. Familia lui a făcut anunțul trist
Fanatik.ro
Mihai Stoica taie în carne vie! Plecări de la FCSB după dezastrul de la Zagreb: „E terminat, gata. Sunt jucători care nu ne mai pot ajuta”
Capital.ro
UE a schimbat limitele pe permisul de conducere. Șoferii au dreptul să conducă noi mașini cu același permis categoria B
Playtech.ro
Cum scapi de gheața din curte fără să distrugi cimentul. Metode sigure
Adevarul
Autostrada cu tuneluri din vestul României, realizată pe jumătate. Câți metri au mai rămas de excavat din galerii
wowbiz.ro
Primele declarații ale mamei lui Alin, băiatul de 15 ani ucis în Timiș! Femeia îi anunțase dispariția cu doar două zile înainte de a fi găsit mort
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Când și unde va fi înmormântat Mario Alin. Anunțul făcut de familia adolescentului
iamsport.ro
Uluitor! Angelo Niculescu a spus înainte să moară de ce nu a jucat Nicolae Dobrin în Mexic: ”Inadmisibil, lipsă de conștiință!”
MediaFlux
Mutarea care schimbă jocul. Ce cadou îi face Trump lui Zelenski
stirilekanald.ro
VIDEO El este tânărul care se zbate între viață și moarte după ce mașina i-a fost spulberată de tren, în Chiajna. Ghițan are doar 30 de ani și este tatăl a doi copii
Fotbal de Crăciun în Premier League: City poate urca pe 1 după etapa de Boxing Day