Rareş Bogdan îşi reafirmă sprijinul pentru Florin Cîţu, după ce Facebook i-a şters mai multe postări în care apărea alături de premier

Miercuri seară, Rareş Bogdan anunţa că mai multe postări de pe pagina sa de Facebook, începând cu data publicării 24 mai, au fost şterse de pe platforma de socializare, din motive necunoscute, astfel că prim-vicepreşedintele PNL spunea că le va republica manual.
George Russo
22 iul. 2021, 11:56
Rareş Bogdan îşi reafirmă sprijinul pentru Florin Cîţu, după ce Facebook i-a şters mai multe postări în care apărea alături de premier

Rareş Bogdan, prim-vicepreşedinte PNL şi europarlamentar, spulberă zvonurile privind o tensionare a relaţiei cu Florin Cîţu, după ce i-au dispărut de pe reţelele de socializare toate pozele şi postările în care îi făcea campanie premierului pentru şefia PNL.

„Ca să anulăm orice speculaţie, încă de la primele ore ale dimineții. O problemă la pagina mea de Facebook s-a transformat în știre cu interpretări nedorite. Oricum pe contul de Instagram sunt câteva zeci de poze asemănătoare, însă nu lăsăm loc speculațiilor. #echipacastigatoare

Rareş Bogdan şi Florin Cîţu

Am ales să reacționez rapid, deoarece am văzut ce și cum s-a putut interpreta, din superficialitatea unora, sau neatenția altora, o biată glumă făcută pe scena de la Zalău. O glumă anunțată și expusă ca atare a dus la o prezumtivă dorința a mea de a modifica structura Guvernului României. Doamneeeeee, mare e Gradina ta, Doamne…… Superficialitatea naște …ştiri false. Noi sa fim sănătoși, să aveți o zi excelentă. Numai bine!”, a scris Rareş Bogdan, joi, pe Facebook.

Postările lui Rareş Bogdan au fost şterse de pe Facebook fără vreo explicaţie

Miercuri seară, Rareş Bogdan anunţase că a avut probleme cu pagina de Facebook.

„Am avut o problemă cu pagina de Facebook și s-au șters toate postările până în 24 Mai. Voi încerca să le recuperez și să le repostez. Îmi cer scuze. Numai bine tuturor”, a scris Rareş Bogdan, miercuri seara.

Citeşte şi: Stelian Ion spulberă UDMR în scandalul cu SIIJ: Ar trebui să iasă de la guvernare. În Parlament, se blochează lucrurile şi UDMR este actorul principal

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
Florin Salam, dans incendiar cu Floricica Dansatoarea! Puțini știu ce relație este între ei, de fapt
Fanatik.ro
Ipostaza inedită în care s-a pozat Paula Badosa alături de sora sa mai mică. Tenismena face furori cu formele sale
Capital.ro
Se schimbă regulile la bancomat. Obligație în UE, se va verifica în timp real. Anunț pentru cine retrage bani numerar
Playtech.ro
Ce cheltuieli taie românii pentru a face față scumpirilor. Mulți se plâng că au ajuns la limită: „Nu mai am la ce renunța”
Adevarul
„S-au trezit la viață de Paște”. Doi români aflați în stare vegetativă, salvați printr-o metodă revoluționară folosită în Parkinson
wowbiz.ro
Andreea Bălan și Victor Cornea s-au căsătorit! Imagini emoționante de la cununia civilă a vedetei
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Calendar ortodox pentru 22 aprilie 2026. Ce NU trebuie să facă creștinii pentru a se feri de boli și necazuri
iamsport.ro
L-a auzit pe Gigi Becali și s-a revoltat în direct: ”Îmi venea să sparg televizorul, mi-a fost o scârbă teribilă! Nu are Hristos, nu are mamă, nu are tată”
MediaFlux
Alertă în SUA: Trump a vrut să acceseze arma nucleară. Cine a reușit să-l oprească
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara