Rareș Bogdan, replici acide la adresa Elenei Lasconi: ”O invit să îşi vadă de treabă şi de lungul nasului”

Rareș Bogdan, prim-vicepreședintele PNL a reacționat la declarațiile făcute de Elena Lasconi, spunându-i să își vadă de partidul ei.
Alina Costache
24 iul. 2024, 08:52
Rareș Bogdan, replici acide la adresa Elenei Lasconi: ”O invit să îşi vadă de treabă şi de lungul nasului”

Rareș Bogdan, prim-vicepreședintele PNL a vorbit despre declarațiile făcute de Elena Lasconi, rugând-o în mod direct să își vadă de propriul partid.

Rareș Bogdan, replici acide pentru Elena Lasconi

În cadrul unei emisiuni televizate, prim-vicepreședintele PNL a primit o întrebare legată de funcționarea lucrurilor din partid, iar acesta a spus că în PNL  „lucrurile au fost curățate cu mult timp în urmă”.

„Eu o invit să îşi vadă de treabă şi de lungul nasului în propriul partid, să ne lase partidul în pace, pentru că în cazul partidului nostru, lucrurile au fost curăţate cu mult timp în urmă.

Noi avem lideri azi cu cea mai mare încredere în zona dreptei, primii cinci lideri din zona dreptei sunt toţi din zona PNL, niciunul din afara PNL.

Aşa că, dacă doamna Lasconi doreşte o colaborare şi doreşte mâini întinse către cel mai mare partid al dreptei, PNL, care a luat peste 28% la aceste alegeri, deşi toată lumea ne dădea ca fiind între 12% şi 14% (…) avem peste 38% dintre primarii României, avem 40% din consilierii locali şi judeţeni.

Acum, să vii şi să spui că PNL are o problemă, nu, PNL nu are nicio problemă, şi o să vedeţi asta în următoarele luni”, a declarat Rareş Bogdan la Prima News.

Totodată, prim-vicepreședintele PNL a spus că singura problemă a partidului este că „dacă va fi ajutat şi de alte forţe de dreapta, ar putea să îşi impună şi mai bine politicile de dezvoltare pentru România. Doar dreapta poate aduce reformă în România”.

Citește și: Mircea Geoană, acuzat că îşi foloseşte poziţia în cadrul NATO pentru a-şi face campanie în România: „Ceea ce face Mircea Geoană este, în acelaşi timp, imoral şi ilegal. Nu exclud declanşarea unor investigaţii de natură penală”

Elena Lasconi, președinta USR, a spus luni, 22 iulie, că va discuta cu reprezentanții PNL în această săptămână. Ea a mai declarat că liberalii ar trebui să facă puțină curățenie, igienizare, în interiorul partidului, neconsiderând că o alianță între PNL și USR ar putea fi luată în calcul.

Citește și: INCREDIBIL, dar adevărat! Sute de bucureşteni au stat la coadă pentru a se înscrie în programul prin care George Simion promite românilor apartamente cu preţul de 35.000 de euro

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
O fetiță de 5 ani a fost ucisă cu mașina în fața unei școli din București! Traficul este blocat
Fanatik.ro
Afacerea dintre Manchester City și Real Madrid care zguduie lumea fotbalului. Pep Guardiola pune la cale un plan diabolic
Capital.ro
România poate înceta să existe. Pericolul pe care numai Călin Georgescu l-a observat: Până la jumătatea acestui secol!
Playtech.ro
Cum se calculează factura la întreținere pentru bucureștenii fără căldură. Noile precizări făcute de PMB
Adevarul
Un pensionar a fost chemat în instanță după ce și-a cumpărat umbrele de pe Temu: confuzia care i-a adus probleme
wowbiz.ro
ULTIMĂ ORĂ! Ce îi amenință, de fapt, viața lui Mircea Lucescu. Apropiații rup tăcerea despre starea antrenorului: „I se injectează…” | EXCLUSIV
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
„Drum lin către stele, frățiorul meu!” Mesajul plin de durere postat de fratele lui Edi, tânărul de 16 ani care și-a pierdut viața în urma accidentului din Suceava
iamsport.ro
Este pregătit să renunțe la miliardarii români pentru o echipă din SuperLigă!
MediaFlux
Bolojan cedează. Taxele și impozitele ar putea scădea
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil