Ratarea anului în Premier League. Din doi metri, cu poarta goală, a trimis pe lângă VIDEO

Fundașul german Per Mertesacker a oferit una dintre cele mai mari ratări ale anului 2015, trimiţând mingea pe lângă poartă din doi metri în meciul Arsenal - Bournemouth.

29 dec. 2015, 07:55

Faza s-a produs în minutul 35, la scorul de 1-0 pentru gazde, dar din fericire pentru Mertesacker meciul s-a încheiat cu victoria lui Arsenal, scor 2-0. Cu această ocazie, "tunarii" au urcat pe primul loc în clasamentul Premier League.

Mertesacker, care se află sub contract cu Arsenal din 2011, a jucat 139 pentru această echipă, marcând cinci goluri.

Faza s-a produs în minutul 35, la scorul de 1-0 pentru gazde, dar din fericire pentru Mertesacker meciul s-a încheiat cu victoria lui Arsenal, scor 2-0. Cu această ocazie, „tunarii” au urcat pe primul loc în clasamentul Premier League.