Ratări incredibile, la aceeaşi fază. Au călcat pe minge şi au trimis peste bară, din jumătate de metru

FC Porto a suferit primul eşec în faţa formaţiei Academica Coimbra în ultimii 43 de ani, însă a avut un ghinion teribil în respectiva partidă. Jucătorii săi au fost protagoniştii unei faze ridicole în minutul 61, ratând incredibil.

02 dec. 2013, 07:17

FC Porto a pierdut cu scorul de 1-0 la Academica Coimbra şi a ratat şansa de a prelua şefi campionatului portughez. Înfrângerea este una istorică, fiindcă ea pune capăt unei serii incredibile, de 53 de meciuri consecutive fără eşec, în campionat, şi, de asemenea, Academica nu o mai învinsese pe Porto de 43 de ani.

Vezi şi Nici să vrei nu poţi rata dintr-o asemenea poziţie. Fază cu totul excepţională, în Bosnia VIDEO

Academica a avut însă un noroc uriaş în etapa a 11-a, cel puţin în minutul 61, când jucătorii lui Porto au avut două ratări incredibile.

Vezi şi Ratare halucinantă, dintr-un metru. Execuţia va figura pe DVD-urile de Crăciun VIDEO

Mai întâi portarul lui Academica a respins în faţă balonul trimis din lovitură liberă, iar Jackson Martinez a alunecat în momentul şutului, în cele din urmă a reuşit să trimită mingea în faţa porţii, însă de la o jumătate de metru Eliaquim Mangala a reuşit performanţa de a o trimite peste bară.