Răzvan Burleanu, decizie FĂRĂ PRECEDENT în fotbalul românesc. Un meci s-ar putea REJUCA

Răzvan Burleanu, preşedintele FRF,este de acord cu rejucarea meciului CS Mioveni - CFR Cluj, din sferturile de finală ale Cupei României, şi va propune acest lucru în Comitetul Executiv.

15 dec. 2014, 15:22

CS Mioveni a pierdut cu 4-3, la Piteşti, după ce a condus cu 3-0, meciul cu CFR Cluj, dar a acuzat un penalty acordat gratuit adversarilor, lam 3-0! În plus, în minutul 86, când mingea a fost dată afară de gazde, având un jucător accidentat, clujenii n-au retrunat balonul şi au dat golul de 3-3!

CS mioveni a cerut rejucarea meciului, iar reacţia lui Răzvan Burleanu este incredibilă: preşedintele FRF spune că din punct de vedere regulamentar nu poate lua nici o decizie, însă, dacă şefii lui CFR sunt de acord partida se poate rejuca!