Răzvan Lucescu, încă un pas spre titlu în Grecia. A obţinut a 17-a victorie în 18 etape VIDEO

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu şi la care evoluează foştii fundaşi stelişti Varela şi Alin Toşca, a învins cu 2-1 pe PAS Giannina, în etapa a 18-a a campionatului Greciei.

30 ian. 2019, 17:40

PAOK îşi continuă parcursul perfect în Superliga din Grecia, iar miercuri seara trupa din Salonic a câştigat cu 2-1 PAS Giannina cu 2-1, marcând golul victoriei cu trei minute înainte de final.

PAOK a condus cu 1-0 la pauză, dar a fost egalată în minutul 52. Swiderski i-a salvat pe alb-negri cu reuşita sa venită în minutul 87, după ce Akpom ratase un penalty zece minute mai devreme. Echipa lui Răzvan Lucescu a ajuns la 17 victorii din cele 18 etape ale acestui sezon.

Varela a fost titular în acest meci şi a jucat toate cele 90 de minute, iar Alin Toşca a stat doar pe banca de rezerve.

1. PAOK   18 17 1 0 36:7 50
2. Olympiakos   18 13 3 2 29:9 42
3. AEK   18 12 3 3 32:7 36