Reacţia lui Donald Trump după ce Senatul a deschis procedura de suspendare a sa de preşedinte al SUA. „A fost un telefon perfect legal”

Donald Trump le-a oferit joi un răspuns celor care au declanşat oficial procedura de suspendare a sa din funcţia de preşedinte al SUA. Într-o postare pe Twitter, acesta continuă să-şi clameze nevinovăţia.
Filip Stan
16 ian. 2020, 20:35
Reacţia lui Donald Trump după ce Senatul a deschis procedura de suspendare a sa de preşedinte al SUA.

Tocmai s-a început procedura de impeachment pentru un telefon pe care l-am dat perfect legal„, a scris Donald trump pe Twitter, postarea sa atrăgând zeci de mii de comentarii în doar câteva minute. Părerile în privinţa justeţii sau nu a deciziei de joi a Senatului sunt împărţite, după cum arată şi comentariile la postarea preşedintelui SUA.

Tocmai s-a început procedura pentru că l-ai mituit pe preşedintele Ucrainei să investigheze un cetăţean american, pentru a obţine avantaj la viitoarele alegeri. Trump a făcut mai mult rău decât Nixon. Trebuie să îl suspendăm, condamnăm şi trimite la închisoare pe preşedintele SUA„, scrie Eugene Gu, fondatorul unui ONG care luptă împotriva dependenţei de tutun.

Pe de altă parte, Dawn Michael, scriitoare, scrie: „Este cea mai ruşinoasă procedură de impeachment din istoria ţării noastre. Ruşine!”.

În doar 10 minute, postarea lui Donald Trump a adunat peste 40.000 de like-uri, a fost distribuită de peste 10.000 de ori şi a stârnit aproape 20.000 de comentarii.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Fratele lui Tavi Popescu l-a „trădat” pe fotbalistul de la FCSB! La ce echipă vrea să joace
Capital.ro
Tragedie în lumea filmului. Un cunoscut și îndrăgit actor s-a sinucis la doar 46 de ani
Playtech.ro
Mihaela Rădulescu, sfâşiată de durere la înmormântarea mamei. Marele absent de la tristul eveniment, vedetă nu a avut pe cine...
Adevarul
Fost membru al CSM, derapaj după referendumul anunțat de Nicușor Dan: „E nebunia unui dictatoraş de operetă care şi-a uitat pastilele”
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Scene neverosimile la Digi Sport! Săpunaru a dat drumul scandărilor în direct: ”M**e, Steaua!”
MediaFlux
Raport teribil al Avocatului Poporului privind pensiile românilor: Se pune în pericol dreptul fundamental la pensie
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet