Reacţia lui Mircea Lucescu după ce a fost ameninţat cu judecata de CSA Steaua. „Nu mă interesează decizia instanţei!”

Mircea Lucescu, selecţionerul echipei naţionale, a oferit o primă reacție după ce a fost ameninţat cu instanţa de Clubul Sportiv al Armatei, pe motiv că foloseşte numele Steaua atunci când se referă la FCSB.
Filip Stan
14 nov. 2024, 14:18
Reacţia lui Mircea Lucescu după ce a fost ameninţat cu judecata de CSA Steaua.
Prima reacţie a lui Mircea Lucescu despre grupa României din preliminariile CM 2026. "Trebuie să câştigi meciurile"

Mircea Lucescu, primele declarații despre scandalul FCSB – Steaua. Selecționerul echipei naționale susţine că FCSB înseamnă Fotbal Club Steaua București și că nu poate trece peste istoria acestui club. Mai mult, se declară dezinteresat de proces, spunând că este o persoană particulară.

„Cum crede cineva că un raport de 50 de ani între Dinamo și Steaua dispare așa ușor? Steaua e un brand național, nu doar al clubului. Nu poți să o desființezi de la o zi la alta. Aici e un palmares, oameni care au muncit pentru asta. Gândiți-vă la cei care au muncit pentru renumele clubului Steaua. Să facă o echipă puternică. Steaua să se întoarcă Ghencea! Mie îmi e greu și greu să pronunț FCSB. Înseamnă Fotbal Club Steaua București. E același lucru. Nu mai spun FC și B și spun doar Steaua. Nu mă interesează decizia instanței. Eu sunt persoană particulară”, a spus Mircea Lucescu.

Citeşte şi: Emil Grădinescu, reacţie ironică după ce a aflat că CSA Steaua vrea să-l dea în judecată. „O să fug din ţară în Grecia sau Italia!”

„Eu respect și echipa asta Steaua, dar și FCSB. Fac o mare greșeală. Palmaresul s-a câștigat cu trudă de generații de jucători. Tactica pumnului în gură nu e în regulă”, a mai declarat Mircea Lucescu.

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
Cine a fost românul care a băgat spaima în oamenii de fotbal pe timpul comuniștilor. Era considerat „mâna dreaptă a Elenei Ceaușescu”: „Când auzeau de el, toți făceau temperatură”
Capital.ro
Lege la bloc în România. Obligație privind curățenia în propriul apartament. Pot intra peste tine în casă dacă ignori complet
Playtech.ro
Obiectul banal din casă care îți poate distruge mașina de spălat
Adevarul
Întâmplările stranii de la originea stațiunii Semenic, perla Banatului Montan: „Oferă mai mult decât Davosul”
wowbiz.ro
Ultimele cuvinte ale kinetoterapeutului Alin Neacșu. Mesajul din biletul de adio găsit în cabinetul său din Pitești
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Doamne, ce TRAGEDIE! Fiul celebrului artist a fost găsit MORT în... Vezi mai mult
iamsport.ro
Membrul Generației de Aur l-a văzut pe Hagi înaintea Mondialului din '94 și a rămas șocat: ”Nu știu ce îi făcea Lucescu!”
MediaFlux
România și Franța construiesc împreună un proiect visat de Ceaușescu. Investiție de un miliard de euro
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil