Reacţia oficialilor RATB la ameninţările sindicaliştilor cu GREVA GENERALĂ

Angajaţii RATB ameninţă cu proteste generale în zilele de 26 şi 27 martie. Conducerea Regiei Autonome de Transport spune că nu a primit nicio notificare în acest sens.  
Cristiana Ionescu
07 mart. 2014, 12:57
Reacţia oficialilor RATB la ameninţările sindicaliştilor cu GREVA GENERALĂ

Preşedintele Sindicatului Lucrătorilor RATB – URAC, Alexandru Mihalache, a declarat că în 26 şi 27 martie se va opri activitatea angajaţilor RATB, iar 500 de vehicule nu vor circula între orele 6.30 şi 8.30.

Ca urmare a informaţiilor apărute în mass-media, referitoare la intenţia Sindicatului Lucrătorilor RATB-URAC de a declanşa o grevă de două ore în zilele de 26 şi 27 martie 2014, conducerea Regiei Autonome de Transport aduce la cunoştinţa opiniei publice faptul că nu a primit din partea acestui sindicat o notificare în acest sens.

Conducerea RATB îşi manifestă disponibilitatea în ceea ce priveşte continuarea discuţiilor pentru încheierea Contractului Colectiv de Muncă în concordanţă cu prevederile legale în vigoare, astfel încât activitatea Regiei să se desfăşoare în condiţii normale, iar publicul călător să nu fie afectat de declanşarea unor acţiuni de protest.

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
Florin Salam, dans incendiar cu Floricica Dansatoarea! Puțini știu ce relație este între ei, de fapt
Fanatik.ro
Mirel Rădoi, 1,5 milioane euro de la FCSB pentru calificarea în Liga Campionilor! Contraoferta lui Gigi Becali pentru a refuza Gaziantep
Capital.ro
Decizia care o va înfuria pe Elena Udrea. Fosta sa mână dreaptă, pe un post-cheie în România. Mărturia ei a condamnat-o pe Udrea
Playtech.ro
Harta comerțului în Europa: cine controlează economia continentului. Partenerul comercial al României, neaşteptat
Adevarul
Pariul riscant al PSD: Moțiune de cenzură sau anticipate? De ce Nicușor Dan ar putea bloca planul social-democraților
wowbiz.ro
Andreea Bălan și Victor Cornea s-au căsătorit! Imagini emoționante de la cununia civilă a vedetei
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Coiful de la Coţofeneşti şi cele două brăţări dacice vor fi expuse la Muzeului Naţional de Istorie a României. Cât timp vor rămâne în țară piesele
iamsport.ro
Radu Banciu a numit antrenorul român din străinătate care ar fi fost o soluție mai bună decât Gică Hagi: ”Are stofă”
MediaFlux
S-a aflat cauza exploziei uriașe de la CET Vest din București! Anunț oficial după primele evaluări tehnice
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara