Rectorul SNSPA, Remus Pricopie: „Călin Georgescu NU are peste 40% în sondaje. Ce face Nicuṣor Dan este iresponsabil”

Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat, luni, despre sondajul intern realizat de echipa sa, că independentul Călin Georgescu, în toate scenariile pe care le-au testat, este peste 40% intenţie de vot
Alina Costache
06 ian. 2025, 21:24
Rectorul SNSPA, Remus Pricopie:

Rectorul SNSPA, Remus Pricopie, afirmă, luni seară, că ce face Nicuṣor Dan, care a anunţat un procent de 40% pentru Călin Georgescu, ”este iresponsabil”, deoarece ”promovează un politician pro-rus, cu discurs şi acţiuni legionare şi, în acelaşi timp, încearcă să arunce în nerelevanţă alţi candidaţi serioşi”.

”Călin Georgescu NU are peste 40% în sondaje. Ce face Nicuṣor Dan este iresponsabil. El poate crede că lansarea publică a acestor informaţii este «strategie electorală». A procedat la fel la alegerile locale, când a spus (în aprilie 2024) că Piedone are … peste 40% în intenţia de vot”, a scris, luni seară, pe Facebook, rectorul SNSPA, Remus Pricopie.

Nicușor Dan, detalii despre sondajul care îl dă pe Călin Georgescu cu peste 40% din intențiile de vot. De ce nu au fost măsurați Ciolacu și Simion

Remus Pricopie afirmă că, astfel, Nicuşor Dan ”promovează un politician pro-rus, cu discurs şi acţiuni legionare şi, în acelaşi timp, încearcă să arunce în nerelevanţă alţi candidaţi serioşi”.

”Nicuşor Dan se prezintă ca un politician «altfel». Pare, însă, ca este «la fel»”, a mai scris Pricopie, precizând că va reveni cu un text mai amplu.

Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat, luni, despre sondajul intern realizat de echipa sa, că independentul Călin Georgescu, în toate scenariile pe care le-au testat, este peste 40% intenţie de vot, iar următorul plasat în sondaj este Crin Antonescu, undeva între 22-24% şi el, cu 16-18%. Elena Lasconi se plasează pe locul 4, cu 7%, a mai spus Nicuşor Dan.

VIDEO Călin Georgescu anunță restabilirea turului doi al alegerilor prezidențiale pe 10 ianuarie la ora 10: „Va avea loc Marea Unire Juridică a poporului nostru”

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Maria Covașa, ironie fină la adresa lui Dany Boy după ce i-a cunoscut actuala iubită! Fosta concurentă de la Insula Iubirii nu s-a putut abține
Fanatik.ro
Ion Țiriac, succes uriaș în afaceri. A dat lovitura cu un contract încheiat cu cel mai mare operator de rețele de distribuție a energiei electrice din România
Capital.ro
Lege la bloc în toată România. Gestul care atrage sancțiuni de 500 de lei. Interdicție în toate zonele comune
Playtech.ro
Cu ce document nu poate ieși un copil din România? Confuzia care îi poate lăsa pe mulți părinți în aeroport
Adevarul
„Cel mai bine păstrat secret din Europa”. Insula spectaculoasă din Italia, alternativa ieftină la Coasta Amalfi
wowbiz.ro
Andreea Ibacka a izbucnit în plâns! Ce a emoționat-o până la lacrimi pe vedetă: „Nu-mi mai e rușine să fiu vulnerabilă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Astăzi se împlinesc 9 ani de la decesul Denisei Răducu! Incredibil ce a apărut pe pagina regretatei artiste
iamsport.ro
Naum, dat pe spate de un tânăr jucător român: ”A vorbit excelent, unde ați mai auzit asta? Înseamnă că are educație, trebuie să mai aibă și fotbal”
MediaFlux
Patru zodii dau lovitura până la final de iulie 2026. Norocul este de partea lor la mijlocul verii!
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România