Relaxare după victorie. Cum a sărbătorit Simona Halep calificarea în sferturi la Australian Open

Simona Halep şi-a egalat cea mai bună performanță din carieră la Australian Open, după ce a eliminat-o în două seturi, scor 6-3, 6-2, pe Naomi Osaka. Simona şi staff-ul său au ţinut să sărbătorească succesul, iar unul dintre instantanee a fost postat pe Instagram.

22 ian. 2018, 13:02

Simona Halep s-a impus în 79 de minute în fața japonezei Naomi Osaka, iar după meci a ținut să sărbătorească calificarea pentru a 10-a oară în sferturile de finală ale unui turneu de Grand Slam.

Dacă în urmă cu câteva zile spunea că tot ce vrea e să doarmă și să servească o ciocolată caldă, Simona a ales de acestă dată să meargă la o înghețată cu cei din staff-ul său. Momentul a fost imortalizat printr-o fotografie postată de liderul WTA pe contul său de instagram.