Repetiţie pentru parada militară de 1 Decembrie

Militarii fac vineri, începând cu ora 9,00, în Poligonul de antrenament din Ghencea, o repetiție pentru parada militară dedicată Zilei Naționale a României, informează un comunicat de presă al Ministerului Apărării Naționale (MApN).
Filip Stan
27 nov. 2015, 07:06
Repetiţie pentru parada militară de 1 Decembrie

În acest an, peste 2.600 de militari și specialiști cu 360 de mijloace tehnice din Ministerul Apărării Naționale, Ministerul Afacerilor Interne, Serviciul Român de Informații, Serviciul de Protecție și Pază, Serviciul de Telecomunicații Speciale, Administrația Națională a Penitenciarelor și Poliția Locală București vor participa pe 1 Decembrie, începând cu ora 11,00, la Parada militară organizată cu ocazia Zilei Naționale a României, în Piața Constituției din București.

Oficialii MApN au precizat că și în acest an vor fi organizate de autoritățile locale în mai multe municipii reședință de județ ceremonii de omagiere a eroilor, parade militare și alte manifestări cu ocazia sărbătoririi Zilei Naționale a României.

DailyBusiness
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
Spynews
Ce diferență de vârstă este între Vanessa și Bogdan de la Ploiești. Detaliul pe care mulți l-au ignorat până acum
Fanatik.ro
Ratarea lui Nicolae Stanciu din AC Milan – Genoa 1-1, studiu de caz pentru sportivii români. Ce spune un psiholog despre „mentalitatea de victimă istorică”
Capital.ro
Reguli la modificările în apartament, casă sau curte pentru românii din Europa. Când ai nevoie de permis sau acord de la vecini
Playtech.ro
Impozitul pe un hectar de teren în 2026. Cât plătesc acum românii
Adevarul
Impozit cât două salarii medii pentru un apartament minuscul. Explicațiile unui specialist
wowbiz.ro
Imagini care frâng inima, la peste 7 luni de la moartea Teodorei Marcu. Cum apare fiica ei în primul story postat de Alex după tragedie
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Două femei au fost lovite de mașină, în timp ce mergeau pe marginea șoselei, în Dolj! Una dintre ele și-a pierdut viața
iamsport.ro
Finanțatorul din SuperLigă îl atacă pe primar: ”E strigător la cer! Trebuie un semnal de alarmă ca să facă el ceva, sunt probleme foarte mari, e vorba de respect”
MediaFlux
Ne luăm adio de la cele 4 anotimpuri? Anunțul care răstoarnă tot ce știam
stirilekanald.ro
El este polițistul care l-a ucis pe Sergiu, moldoveanul găsit pe un câmp din Italia. Ucigașul l-a privit în ochi și l-a împușcat în cap, după care a fugit din țară
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend