REPLICI Elena Udrea – Dan Şova, în direct: Să iasă IEPUROIUL din vizuină/N-aş face glumele dumneavoastră VIDEO

Schimb de replici între Elena Udrea şi Dan Şova, în direct la România TV. Cei doi s-au contrat după ce Şova l-a criticat pe Băsescu pentru scandalul făcut în cazul nominalizării comisarului european. Udrea a sărit imediat să-l apere pe preşedinte.
Filip Stan
04 sept. 2014, 12:05
REPLICI Elena Udrea - Dan Şova, în direct: Să iasă IEPUROIUL din vizuină/N-aş face glumele dumneavoastră VIDEO

Nominalizarea Corinei Creţu pentru postul de comisar european a fost  motiv de dispută, joi, în direct, la România TV între Dan Şova şi Elena Udrea.

„Să conteste domnul Băsescu dacă nu l-a sunat pe Juncker. Să conteste dl Băsescu, că văd că deocamdată stă ascuns ca un iepuroi”, a spus Şova, după ce au apărut informaţii că Traian Băsescu că l-ar fi sunat pe preşedintele Comisiei Europene penntru a-şi exprima dezacordul faţă de nominalizarea Corinei Creţu.

„Domnul Traian Băsescu este la summit, daca nu stiti cu ce se ocupa presedintele României„, l-a taxat Udrea.

CITEŞTE ŞI Victor Ponta îl acuză pe Traian Băsescu că SABOTEAZĂ România: Important este să moară CAPRA românească

Social-democratul a insistat ca „iepuroiul” să iasă şi să clarifice dacă l-a sunat pe preşedintele Comisiei Europene.

„Doamnă Udrea, sa iasa iepuroiul din vizuina si sa spuna ca nu l-a sunat pe Juncker„, a punctat Şova.

Disputa dintre cei doi l-a vizat şi pe fostul premier Emil Boc.

„Eu am spus anecdotic ca Boc s-a dus cu tava pe cap la Basescu, ca asta facea si daca isi punea pijamaua cu buline pe el”, l-a ironizat Şova pe fostul premier. 

„Glumele dvs, ma rog, eu nu le-as face.„, a fost replica Elenei Udrea.

CITEŞTE ŞI CORINA CREŢU, comisar european pentru Ajutor Umanitar. Băsescu l-a sunat pe preşedintele Comisiei Europene

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Copil român, torturat până la moarte de mamă și iubit în Belgia! Trupul lui Raul a fost găsit într-o geantă
Fanatik.ro
Dezvăluiri din cazul tânărului care și-a dat foc în cabinetul stomatologic al tatălui său, din Capitală. Ce nu se știa despre intervenția de urgență: „Creează un moment de panică”
Capital.ro
UPDATE. Dezamăgire pentru maghiarii din Transilvania. Budapesta a negat anunțul: Nu ne asumăm acest rol dincolo de granițele Ungariei
Playtech.ro
Topul salariilor pe județe. Unde se câștigă cel mai bine în 2026
Adevarul
Ce vom afla din desecretizarea celor 5.000 de dosare despre anii '90. Miza declasificării a 100 de metri de istorie a României
wowbiz.ro
Nașa lui Armin Nicoară, implicată într-un accident în drum spre filmări: „Sunt lovită din spate!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat din Alba a sfârșit spulberat de tren! Cum au arătat ultimele clipe din viața sa și de ce nu ar fi reușit să se salveze
iamsport.ro
Nicu Ceaușescu a intervenit pentru un fotbalist acuzat că schimba valută în baie la Athenee Palace: ”Diliule la cap, așa prost sunt?”
MediaFlux
România, polul frigului din Europa. Temperaturi istorice pentru 1 Mai
stirilekanald.ro
De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani
Răsturnare de situație. Decizia radicală a UDMR