Restricţii de trafic în Bucureşti, miercuri şi joi

Brigada Rutieră a Capitalei va dispune restricţionarea temporară a traficului, miercuri şi joi, în contextul unei manifestaţii organizate la sediul Ministerului Transporturilor.
Iulian Tudor
02 oct. 2018, 11:55
Restricţii de trafic în Bucureşti, miercuri şi joi

Potrivit unui comunicat, între orele 9,00 – 15,00, se va restricţiona traficul rutier pe banda I pe str. Berzei şi str. Buzeşti, ambele sensuri, segmentul cuprins între bd. Nicolae Titulescu şi str. Ştirbei Vodă, respectiv banda a doua pe str. Gării de Nord, sensul dinspre str. Berzei către str. Piaţa Gării de Nord.

Totodată, va fi restricţionat traficul rutier pe str. Pârcălabul Baldovin de la intersecţia cu str. Mircea Vulcănescu până la str. Gării de Nord.

Poliţiştii recomandă următoarele rute alternative: Calea Plevnei – Pasaj Basarab – Calea Griviţei sau Calea Griviţei – bd. Gheorghe Duca – bd. Al. I. Cuza – str. Dr. Felix – Şos. Nicolae Titulescu – Piaţa Victoriei.

Brigada Rutieră le solicită conducătorilor de autovehicule să circule cu prudenţă, să evite deplasarea în zonă în această perioadă, să respecte semnalele agenţilor de poliţie rutieră şi să utilizeze rutele alternative.

Pietonii au obligaţia să circule numai pe trotuare, să traverseze strada prin locurile special amenajate şi semnalizate sau la culoarea verde a semaforului electric, după o temeinică asigurare şi să nu staţioneze pe partea carosabilă.

Brigada Rutieră anunţă de asemenea că, de miercuri, se vor efectua lucrări de înlocuire a conductelor şi instalaţiilor de racordare gaze naturale pe str. Gheorghe Manu, între bd. Lascăr Catargiu şi Calea Victoriei, motiv pentru care se va restricţiona circulaţia pe sensul de mers dinspre Calea Victoriei către bd. Lascăr Catargiu, cu excepţia Societăţii de Transport Bucureşti.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
LIVE VIDEO tragere la sorţi turul 1 preliminar Europa League. U Cluj și-a aflat cei 6 posibili adversari. Anunțul UEFA
Capital.ro
 Una dintre cele mai puternice economii din lume majorează dobânda-cheie la cel mai ridicat nivel din 1995
Playtech.ro
Problema din locuință care a generat mii de dosare de daună. Mulți români s-au trezit cu pagube neașteptate
Experiența de coșmar a unei mame care s-a angajat cameristă la un hotel din București: „M-am simțit umilită și tratată cu bătaie de joc”
wowbiz.ro
Adi Sînă, acuzat de fostul coleg de la Akcent, Sorin Brotnei, că a destrămat trupa. Declarații explozive: „El lua mai mult și voia mai mult”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Băiat de 14 ani, înecat într-un iaz din Dorohoi. Medicii nu l-au mai putut salva
iamsport.ro
A distrus o națională de la CM 2026: ”Catastrofală, cea mai grețoasă echipă! Nici România lui Edi Iordănescu nu juca mai rău, era exclusă dacă exista un vot al publicului”
MediaFlux
Cartea de identitate electronică nu mai e gratuită. Cât vor plăti românii pentru noile buletine
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Din ce sunt fabricate brichetele de foc și cât de eficiente sunt în sezonul rece