Revanşa lui Messi. Starul Barcelonei a marcat după ce a ridiculizat toată echipa lui Getafe VIDEO

În prima sa partidă ca titular pentru FC Barcelona, după o accidentare care l-a făcut indisponibil timp de două luni, Lionel Messi a marcat ambele goluri ale catalanilor în în returul cu Getafe din optimile Cupei Regelui. A doua reuşită a argentinianului a fost excepţională.

17 ian. 2014, 07:13

FC Barcelona s-a calificat cu scorul general de 6-0 în sferturile de finală ale Cupei Regelui, catalanii câştigând cu scorul de 2-0 returul jucat joi seara pe terenul lui Getafe.

Lionel Messi a marcat ambele goluri, în minutele 44 şi 65, a doua reuşită venind după o senzaţională cursă solitară, de la mijlocul terenului, în care argentinianul a driblat tot ce i-a ieşit în cale.

Vezi şi Extratereştrii Barcelonei nu scapă mingea pe pământ. Imagini SENZAŢIONALE de la antrenament VIDEO

A fost prima partidă pe care Messi a jucat-o ca titular în ultimele două luni şi, totodată, primul joc al lui Messi după ce a pierdut disputa cu Ronaldo şi Ribery pentru Balonul de Aur.