Robert Negoiță, declarații după ieșirea de la vot: „Am votat cu gândul la Sectorul 3!”

Favoritul pentru Primăriaa Sectorului 3, Robert Negoiță, s-a prezentat la vot, la ora 13:00. Actualul edil a vorbit despre importanță alegerilor într-o democrație.
Filip Stan
09 iun. 2024, 13:14
Robert Negoiță, declarații după ieșirea de la vot: „Am votat cu gândul la Sectorul 3!”
Robert Negoiță, declarații duupă ieșirea de la vot: „Am votat cu gândul la Sectorul 3!”

Robert Negoiță a fost prezent la o secție de votare din Sectorul 3 din Capitală, unde este și principalul candidat. Actualul edil a vorbit despre importanță votului într-o democrației, îndemnându-i cu această ocazie pe oameni să își exercite dreptul. Mai mult, aesta a mai vorbit și despre alegerile pentru europarlamentare, care au loc tot astăzi. Robert Negoiță a subliniat faptul că România are nevoie în Europa de oameni puternici, care să se lupte pentru țăra noastră.

Citește și: Alegeri cu bucluc pentru Gigi Becali: „M-am încurcat, am pus ștampila greșit, am anulat” 

„Am venit la vot și am votat cu gândul la continuarea proiectelor în Sector 3, sa facem o eechipă mai bună, să continuăm eforturile, în ideea de a transforma sectorul în mai bine, așa cum s-a întâmplat în ultima perioadă. Așa că am mari speranțe, iar cei care ne aud sau cei care ne văd să iasă la vot, pentru că așa este în democrație, o dată la 4 ani, ieșim la vot. La europarlamentare este vorba despre faptul că trebuie să luptăm pentru o Europă socială, pentru o Europă echitabilă, pentru o Europă în care să se aloce mai multe fonduri României. N-am așteptat foarte mult, cred ca un sfert de oră. Dar mă bucură că lumea merge la vot”, a declarat Robert Negoiță, imediat după ieșirea de la urnele de vot.

Citește și: Cătălin Drulă a mers la vot împreună cu soția și copiii: „Am votat plin de speranţă pentru o Românie Modernă. Pe încredere se poate construi viitorul unei ţări”

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
Florin Salam, dans incendiar cu Floricica Dansatoarea! Puțini știu ce relație este între ei, de fapt
Fanatik.ro
El este omul care a girat pentru Chivu. Așa a ajuns Inter aproape de titlu: „Când ai voucher de la el…”
Capital.ro
Cristela Georgescu, tulburată ca niciodată până acum. A arătat „semnul” așteptat de mii de români (FOTO)
Playtech.ro
Turcia versus Egipt. Ce aleg românii și de ce când vine vorba despre vacanțe all-inclusive: unde este mai ieftin
Adevarul
Acuzații grave la un liceu din Scornicești. Inspectoratul Școlar și Poliția desfășoară anchete. Sesizarea, de la „Justițiarul de Berceni”
wowbiz.ro
Andreea Bălan și Victor Cornea s-au căsătorit! Imagini emoționante de la cununia civilă a vedetei
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Calendar ortodox pentru 22 aprilie 2026. Ce NU trebuie să facă creștinii pentru a se feri de boli și necazuri
iamsport.ro
L-a auzit pe Gigi Becali și s-a revoltat în direct: ”Îmi venea să sparg televizorul, mi-a fost o scârbă teribilă! Nu are Hristos, nu are mamă, nu are tată”
MediaFlux
Ministrul Muncii, despre majorarea salariului minim pe economie. Ce salarii vor fi înghețate. Florin Manole: „România este în recesiune tehnică”
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara