Rogerio Ceni, portarul golgeter. A intrat în Top 10 marcatori din istoria lui Sao Paulo VIDEO

Portarul brazilian Rogerio Ceni a ajuns la 128 de goluri marcate pentru FC Sao Paulo, el intrând astfel în Top 10 cei mai prolifici marcatori din istoria acestei grupări braziliene.

04 iun. 2015, 07:17

FC Sao Paulo a câştigat dramatic disputa cu FC Santos, din campionatul Braziliei, cu scorul de 3-2. Santos a condus cu 2-1 în startul reprizei secunde, dar Paulo Miranda a egalat situaţia, iar portarul Rogerio Ceni fost cel care a adus victoria gazdelor, în minutul 85, printr-un gol din penalty.

Vezi şi Gol FABULOS marcat de PORTARUL-GOLGHETER Rogerio Ceni VIDEO

Prin reuşita de miercuri seara, Rogerio Ceni a ajuns la 128 de goluri marcate pentru FC Sao Paulo, intrând astfel în Top 10 marcatori din istoria lui Sao Paulo.