ROLAND GARROS 2015. Andreea Mitu, favorită la calificarea în sferturile de finală

ROLAND GARROS 2015. Andreea Mitu - Alison Van Uytvanck este ultima partidă a zilei de luni pe terenul 1 de la Roland Garros. Meciul contează pentru faza optimilor de finală.

01 iun. 2015, 05:43

ROLAND GARROS 2015. Andreea Mitu a obţinut la Internaţionalele de Tenis ale Franţei primele sale victorii într-un turneu de Grand Slam, cele trei victorii obţinute săptămâna trecută, la Paris, propulsând-o între cele mai în formă 16 jucătoare ale actualei ediţii.

ROLAND GARROS 2015. Andreea Mitu şi Alison Van Uytvanck ocupă poziţii apropiate în ierarhia WTA, Andreea aflându-se pe locul 100, iar belgianca pe 93. Totuşi, Mitu este favorită la victorie, bookmakerii oferindu-i o cotă de 1,80 la victorie (Winmasters, Superbet), faţă de 1,90 cât are Van Uytvanck. Winmasters îi oferă chiar 1,98 cotă lui Uytvanck. De asemenea, la publicBet, Van Uytvanck are cotă 2, iar victoria Andreei este cotată cu 1,90.

ROLAND GARROS 2015. Mitu şi Van Uytvanck s.au întârlinit de două ori în circuitul WTA, scorul întâlnirilor directe fiind egal, 1-1. În 2012, la Ankara, a câştigat Andreea, în trei seturi, iar acum doi ani, la Olomouc, pe zgură, a câştigat belgianca.

ROLAND GARROS 2015. Andreea Mitu – Alison Van Uytvanck începe în jurul orei 18.00, iar învingâtoarea va juca împotriva petrei Kvitova sau a Timeei Bacsinszky.