ROLAND GARROS 2016. Sorana Cîrstea, victorie în calificările de la Roland Garros 2016

ROLAND GARROS 2016. Sorana Cirstea continua drumul spre tabloul principal de la Roland Garros 2016 dupa ce a invins-o cu 6-4, 6-0, pe Yuxuan Zhang (China), locul 167 WTA.

17 mai 2016, 13:43

ROLAND GARROS 2016.Aflata la primul meci dupa parcursul excelent de la Madrid, Sorana Cirstea a avut ceva probleme pana si-a gasit ritmul. Primul set a fost foarte echilibrat, dar Sorana Cirstea a defilat in setul secund.

ROLAND GARROS 2016. In turul urmator, Sorana Cirstea se va duela cu invingatoarea dintre Jana Cepelova si Lin Zhu. Pentru a ajunge pe tabloul principal, Sorana Cirstea trebuie sa treaca inca doua tururi.

ROLAND GARROS 2016.. Andreea Mitu (locul 114 în clasamentul mondial) a câştigat, marţi, meciul cu poloneza Paula Kania (148 WTA), scor 4-6, 6-1, 6-3, în primul tur al calificărilor pentru turneul de la Roland Garros 2016. Pentru accederea în actul următor, Andreea Mitu şi-a asigurat 20 de puncte WTA şi un cec în valoare de 7.000 de euro. În turul 2 al calificărilor, Andreea Mitu o va întâlni pe sportiva chineză Jia-Jing Lu (26 de ani, locul 208 WTA).

ROLAND GARROS 2016. Tot marti, Patricia Tig a parasit turneul de la Roland Garros 2016, inca din faza calificarilor, dupa un meci dramatic. Romanca a fost invinsa de Vania King (SUA), locul 166 WTA, scor 2-6, 6-2, 5-7.