ROLAND GARROS 2017. Două surprize uriaşe, Wozniacki şi favorita gazdelor au fost eliminate

ROLAND GARROS 2017. Jelena Ostapenko (Letonia, locul 47 WTA) a învins-o pe Caroline Wozniacki (Danemarca, nr.11) şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului. De asemenea, Timea Bacsinszky (Elveţia, nr. 30) a eliminat-o în sferturi pe favorita gazdelor Kristina Mladenovic (nr. 13).
Filip Stan
06 iun. 2017, 18:31
ROLAND GARROS 2017. Două surprize uriaşe, Wozniacki şi favorita gazdelor au fost eliminate

ROLAND GARROS 2017. Letona Jelena Ostapenko şi elveţianca Timea Bacsinszky sunt primele două semifinaliste ale turneului de la Roland Garros. Ambele au învins jucătoare mai bine cotate, respectiv Karoline Wizniacki şi Kristina Mladenovic.

Ostapenko a învins-o cu 4-6, 6-2, 6-2 pe daneza Caroline Wozniacki, meciul fiind întrerupt pentru câteva ore bune, din cauza ploii. Este cea mai mare performanţă din cariera scurtă a tinerei de 19 ani, care urcă cel puţin până pe locul 21 în clasamentul WTA. Adversara sa din semifinale, Timea Bacsinszky a învins-o în sferturi cu un dublu 6-4 pe favorita gazdelor, Kristina Mladenovic.

Miercuri sunt programate sferturile de pe cealaltă parte a tabloului, Simona Halep – Elina Svitolina, Caroline Garcia – Karolina Pliskova. De asemenea, miercuri se joacă şi cele patriu meciuri de pe tabloul masculin de simplu.

Programul de miercuri:

   12:00   Carreno-Busta P. (Esp)                
  Nadal R. (Esp)            
 
  12:00     Thiem D. (Aut)                
  Djokovic N. (Srb)            
 
  16:30     Murray A. (Gbr)                
  Nishikori K. (Jpn)            
 
  16:30     Wawrinka S. (Sui)                
  Cilic M. (Cro)            
  TablouWTA – SIMPLU: French Open (Franţa), zgură
  15:00     Garcia C. (Fra)                
  Pliskova Ka. (Cze)            
 
  15:00     Svitolina E. (Ukr)                
  Halep S. (Rou)            

DailyBusiness
ÎCCJ acuză Guvernul că pune presiune pe justiție după sesizarea CCR: „Procesele se soluționează în sala de judecată, nu în spațiul public”
Spynews
Casa Alinei Pușcaș s-a inundat! Prezentatoarea a golit apa cu gălețile: ”Nu am mai trăit așa ceva”
Fanatik.ro
Veste uriașă pentru Cristiano Ronaldo! Familia Simpson a prezis finala Campionatului Mondial 2026 încă din 1997. Video
Capital.ro
Permis de conducere. Se reduce perioada de valabilitate ori se refuză reînnoirea pentru șoferii cu aceste afecțiuni
Playtech.ro
Românii, dezamăgiți de cea mai frumoasă plajă din Thassos. Ce le-a dat bătăi de cap la Marble Beach: „Nu am găsit nimic din ce vedeam pe Instagram”
Adevarul
Pariuri pe platforma Polymarket pentru prăbușirea lui Putin. Un utilizator misterios mizează pe înlăturarea liderului de la Kremlin până la sfârșitul anului
wowbiz.ro
Răsturnare șoc în cazul morții lui Radu Mărginean. Ce s-a descoperit la necropsie. Raportul medico-legal a fost finalizat
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Andrei Singureanu, fost concurent la un show de talente, dispărut de o lună în Portugalia. Familia îl caută cu disperare
iamsport.ro
Au distrus o națională din optimile CM 2026: ”Jalnică, o tristețe de fotbal, e de neprivit!” / ”El e efectiv ultimul om care să dea lecții”
MediaFlux
Pariu pe sfârșitul lui Putin. Cea mai mare piață de predicții mizează pe căderea președintelui Rusiei
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?