ROMÂNIA-ALBANIA EURO 2016. UEFA a stabilit arbitrul. Cu el la centru, tricolorii au obţinut un egal

ROMÂNIA-ALBANIA EURO 2016. Duminică, de la ora 22.00, reprezentativele României şi Albaniei vor susţine o partidă decisivă pentru calificare în optimile de finală ale Campionatului European de Fotbal.

17 iun. 2016, 09:53

ROMÂNIA-ALBANIA EURO 2016. Meciul se va juca la Lyon, de la ora 22.00, şi va fi arbitral de cehul Pavel Kralovec. În vârstă de 38 de ani, acesta a mai condus un meci al naţionalei României, în preliminariile EURO 2012, pe 7 septembrie 2010, când tricolorii au remizat în Belarus, scor 0-0. De asemenea, Kralovec a condus la centru meciul dintre Napoli şi Steaua, din grupele Europa League, ediţia 2010/2011, câştigat de italieni cu scorul de 1-0. Partida s-a jucat pe 15 decembrie 2010, iar Steaua a încasat gol în al treilea minut al prelungirilor, de la Cavani, şi a ratat astfel şansa de a se califica în primăvara europeană.

ROMANIA – ALBANIA 0-0 LIVE VIDEO ONLINE PRO TV DOLCE SPORT

Steaua n-a avut noroc cu Kralovec nici în faza grupelor Ligii Europa 2009/2010, remizând pe teren propriu, scor 0-0, cu Şeriff Tiraspol. În schimb, în august 2007 Steaua câştiga cu 3-0 meciul cu Gorica, din turul doi preliminar al Ligii Campionilor, tot cu Pavel Kralovec la centru.

Kralovec a arbitrat deja un meci la EURO 2016, joi seara, tot la Lyon – unde se joacă România-Albania, întâlnirea Ucraina-Irlanda de Nord 0-2.