România, învinsă de Belgia în FED CUP. Urmează barajul pentru menţinerea în GRUPA MONDIALĂ II

ROMÂNIA - BELGIA 1-3 în FED CUP. România a pierdut primele trei meciuri de simplu cu Belgia şi l-a câştigat pe cel de dublu în întâlnirea din Fed Cup, care s-a desfăşurat la Sala Polivalentă din Bucureşti, şi a ratat accederea în barajul pentru calificarea în Grupa Mondială I. "Tricolorele", învinse în ultimele meciuri de Cehia, Germania şi Belgia, vor juca acum barajul pentru menţinerea în Grupa Mondială II.
Filip Stan
12 feb. 2017, 13:59
România, învinsă de Belgia în FED CUP. Urmează barajul pentru menţinerea în GRUPA MONDIALĂ II

Irina Begu a pierdut, duminică, meciul cu Elise Metrtens, scor 6-3, 5-7, 5-7, al treilea al întâlnirii România – Belgia, astfel că ultimul meci de simplu, al patrulea, nu se mai joacă, trecându-se direct la cel de dublu, Monica Niculescu / Sorana Cîrstea – Kirsten Flipkens / Maryna Zaneska 6-2, 6-0. Mertens a încheiat ultimul game de aproximativ 10 minute în care Begu a salvat trei mingi de meci.

Sâmbătă, Monica Niculescu a pierdut fără drept de apel primul meci, scor 3-6, 4-6 cu Kirsten Flipkens. În al doilea meci al zilei, Sorana Cîrstea a pierdut cu Yanina Wickmayer după mai bine de trei ore de joc dramatic, scor 6-7, 7-5, 4-6.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Topul antrenorilor români din Turcia. Nu Mircea Lucescu este pe primul loc, nici Gheorghe Hagi
Capital.ro
Decizie pentru Călin Georgescu. Judecătorii i-au făcut cadou de ziua de naștere
Playtech.ro
Cine poate primi ajutorul pentru carburant de 600 de lei în Sectorul 4. Prima tranșă se acordă de la 1 aprilie
Adevarul
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două milenii. Unde s-au aflat cele mai mari zăcăminte
wowbiz.ro
Codruța Filip, „săgeată” pentru Valentin Sanfira? Mesajul cu subînțeles postat de artistă după ce a confirmat divorțul: „Nimeni nu joacă mai bine rolul de victimă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
(P) Rolul farmacistului în consilierea pacientului cu probleme ale părului
iamsport.ro
Planul lui Gică Hagi ca selecționer: 2 jucători crescuți în Italia care n-au evoluat niciodată pentru România, la seniori
MediaFlux
Iranul analizează un plan american de încetare a focului, dar nu are în vedere negocieri! Trump spune că liderii de la Teheran doresc un acord
stirilekanald.ro
VIDEO România - Turcia, meciul calificării la Cupa Mondială 2026, azi la ora 19.00. Schimbare de ultim moment, anunțată de Mircea Lucescu. Analiza FIFA
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj