ROMANIA-SPANIA 1-2. Nicuşor Stanciu: Şanse de calificare mai sunt, dar dacă nu batem Malta putem să nu mai venim la naţională

ROMANIA-SPANIA 1-2. Mijlocaşul Nicolae Stanciu a declarat, joi seară, că România are încă şanse de calificare la Euro-2020, însă pentru acest lucru trebuie să învingă Norvegia şi Spania. El a mai spus că dacă nu înving Malta, atunci jucătorii pot să nu se mai prezinte la echipa naţională.
Ionela Marcu
06 sept. 2019, 05:53
ROMANIA-SPANIA 1-2. Nicuşor Stanciu: Şanse de calificare mai sunt, dar dacă nu batem Malta putem să nu mai venim la naţională

ROMANIA-SPANIA 1-2. „Şanse de calificare încă mai sunt, trebuie să câştigăm meciurile cu Norvegia şi Suedia de acasă. Ratările din ultimele minute sunt dureroase, dar şi ei puteau să marcheze mai mult. În repriza a doua am simţit că putem reveni, mai ales după golul lui Andone, dar ăsta este fotbalul. Dacă nu batem pe Malta, atunci putem să nu mai venim la echipa naţională„, a declarat Nicolae Stanciu.

Nicuşor Stanciu a mai spus că l-a rugat pe Florin Andone, care ştie limba spaniolă, să-i ceară pentru el tricoul lui Sergio Ramos, subliniind că nu ştie dacă şi alţii au dorit tricoul fundaşului spaniol.

ROMANIA-SPANIA 1-2. Reprezentativa României a fost învinsă, joi seară, pe Arena Naţională, cu scorul de 2-1 (1-0), de selecţionata Spaniei, în etapa a cincea a grupei F de calificare la Campionatul European din 2020. Spaniolii au jucat în inferioritate numerică pe final. Spania este lider în clasament, cu 15 puncte din tot atâtea posibile, iar „tricolorii” au coborât de pe trei pe patru, ei având şapte puncte.

Au marcat Florin Andone ’59 pentru România şi Sergio Ramos ’29 (penalti) şi Paco Alcacer ’47 pentru Spania.

DailyBusiness
Propaganda comunistă prinde pe TikTok. 130 de milioane de vizualizări din doar 200 de postări
Spynews
Un nou femicid, în România! O femeie ar fi fost ucisă de concubinul beat
Fanatik.ro
Scandal în campania pentru Primăria Capitalei. Candidata care condamnă femicidul, apărătoarea unui fost membru AUR acuzat de misoginism: „Știu cine sunt”
Capital.ro
Bancomatele nu pot fi desființate. Plata cu bani cash, obligatorie în magazine și farmacii. Decizie în UE
Playtech.ro
Ce înseamnă „recalculare din oficiu” și „recalculare la cerere”. Care e diferența
Adevarul
Aleksandr Dughin, ideologul Kremlinului, reacționează la planul de pace al SUA: „Ucraina va fi a noastră complet în maximum doi ani”
Președintele Nicușor Dan a promulgat legea! A intrat în vigoare o nouă regulă pentru comercianți, iar cei care nu o respectă riscă amenzi usturătoare
Economica.net
Cât va creşte euro, ce se va întâmpla cu preţurile, în decembrie şi în 2026
kanald.ro
Noi întreruperi de curent programate în București, Ilfov și Giurgiu între 24 și 28 noiembrie. Zonele unde alimentarea cu energie va fi oprită temporar
iamsport.ro
Cristi Borcea și-a ales preferatul pentru funcția de primar al Capitalei: ”Doarme 2-3 ore pe noapte”
MediaFlux
Ministrul Muncii anunță 400 de lei în plus la pensie. Când ajung banii la pensionari
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume