România, sub influenţa cifrelor karmice 13 şi 8. Predicţiile celebrei Clarissa Damian: „Anul 2025, din păcate, nu va aduce linişte”

Clarissa Damian, scriitoare, numerologă și practiciană avansată EFT & Matrix Reimprinting, susţine că anul 2025 va fi unul plin de transformări pentru România. Analiza numerologică sugerează că țara noastră, aflată sub influența cifrelor karmice 13 și 8, se va confrunta cu schimbări politice, economice și sociale semnificative.
Filip Stan
12 dec. 2024, 09:22
România, sub influenţa cifrelor karmice 13 şi 8. Predicţiile celebrei Clarissa Damian:
România, sub influenţa cifrelor karmice 13 şi 8. Predicţiile celebrei Clarissa Damian: "Anul 2025, din păcate, nu va aduce linişte"

România are ca dată oficial recunoscută 1 Decembrie 1918. Destinul derivat din nume este 8, iar calea destinului este 13. Cifra 13 simbolizează transformarea profundă. România, ca entitate, este destinată schimbărilor continue, similar renașterii păsării Phoenix. Pe de altă parte, cifra semnalează și tendința de a repeta greșeli ale trecutului, precum incapacitatea de a ierta sau agățarea de evenimentele istorice. Cifra 8 este asociată cu responsabilitatea karmică și puterea. Pentru România, aceasta poate însemna oportunități de recunoaștere internațională, dar și riscuri de dezechilibru dacă nu se învață lecțiile trecutului, susţine Clarissa Damian pentru Click!.

Citeşte şi: Zodiile protejate de Divinitate înainte de Crăciun. Nativii au parte de câștiguri financiare și noroc în dragoste

România a fost puternic impactată de cifrele 4, 8, dar și 6, care face legătura dintre ele şi de ciclul de 13 ani.

Pornind de la anul 1918 şi urmărind ciclul de 13 ani, observăm următoarele:

  • 1931 – Romania a început să fie afectată de marea recesiune
  • 1944 – lovitura de stat pe an personal 9, unde avem sfârşit de ciclu.
  • 1957 – suma cifrelor este 22 – 4 – alegeri, comunistii câstigă cu 99% voturi, deoarece avuseseră grijă să rămână unicul partid, regimul reia colectivizarea.
  • 1970 – suma cifrelor 8 – anul în care Romania se confruntă cu cele mai grave inundaţii
  • 1983 – anul în care se raţionalizează şi mai mult mâncarea şi energia şi începe construcţia Casei Poporului
  • 1996 – România trece printr-un test important: cel al alternanţei la putere
  • 2009 – criza economică

În 2022 începe al 8-lea ciclu de 13 ani pornit din 1918 – avem o influență puternică a karmei, dată de 8 și 4. Odată cu acest ciclu este momentul în care putem să ne ridicăm spectaculos, sau să reluăm același vechi tipar.

Citeşte şi: Horoscop Cristina Demetrescu. Zodiile care vor trece printr-o mare cumpănă în decembrie

Pentru anul 2025, predicţiile făcute de Clarissa Damian pentru Click! sunt destul de complexe. Astfel, pe plan economic şi politic este posibilă succesiunea mai multor guverne, apariţia unor probleme economice acute și luarea de decizii controversate. Pe plan internaţional, deși România ar putea atrage atenția, această notorietate nu va fi neapărat pozitivă. Pe de altă parte, viitorul depinde de capacitatea românilor de a lucra împreună, de a depăși conflictele și de a învăța din greșelile istorice.

„Anul 2025, din păcate, nu va aduce României linişte, ba din potrivă, şi mai multă agitaţie. În 2025, o lună cu impact puternic atât pentru România, dar şi pentru lume, va fi aprilie. Aprilie este un 4 cu vibraţie totală 13, prin urmare exact numerele de influenţă pentru România”, a concluzionat Clarissa Damian

DailyBusiness
Plafonarea gazelor expiră de la 1 aprilie. Bogdan Ivan: „Nu ar trebui să existe scumpiri, avem mecanisme de protecție”
Spynews
Ionuț Cercel este un soț strict! Ce i-a interzis partenerei sale să facă
Fanatik.ro
Video. Golgheterul SuperLigii inventat de Gică Hagi, „dublă” cu Real Madrid! Atacantul a marcat două goluri în ultimele 8 minute și i-a eliminat pe „galactici” din Cupa Spaniei
Capital.ro
Reguli la bloc. Asociația de proprietari e obligată să repare sau să ramburseze banii pe reparații. Locatarii nu trebuie să achite totul singuri
Playtech.ro
Singura literă din alfabet cu care nu se încheie niciun cuvânt în limba română. Nu este vorba despre w sau y
Adevarul
Avionul lui Netanyahu părăsește Israelul, iar SUA evacuează o bază militară din Orientul Mijlociu . „Intervenția militară” a lui Trump în Iran este „posibilă în următoarele 24 de ore”
wowbiz.ro
Medicii au făcut anunțul despre Sofia Vicoveanca, după ce artista a suferit un infarct! Ce se întâmplă cu ea în aceste momente?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Veronica si Dorobațu sunt câștigătorii „Casa iubirii” sezonul patru. Primele declarații după ce au intrat in posesia marelui premiu
iamsport.ro
Nicu Gheară a dat ordinul: ”Te duci și faci echipă acolo. Răspund pentru tot”. Fostul jucător de la FCSB și Dinamo s-a conformat: ”Gata, tată!”
MediaFlux
Crește alocația de hrană pentru copii și bătrâni. Ministerul Muncii anunță mai mulți bani pentru serviciile sociale
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend