Rona Hartner a murit la vârsta de 50 de ani! Vestea tristă a fost dată de sora ei, Rinda Hartner

Vestea momentului în showbiz! Actrița Rona Hartner s-a stins din viață după o îndelungată suferință.
Alina Costache
23 nov. 2023, 12:56
Rona Hartner a murit la vârsta de 50 de ani! Vestea tristă a fost dată de sora ei, Rinda Hartner

Artista și-a trăit ultimele momente alături de familie, iar anunțul trist a fost făcut de sora ei, Rinda Hartner!

O prietenă din copilărie, Imelda Antonescu, i-a adus un omagiu emoționant regretatei artiste.

Rona a fost lumină.A fost cel mai curajos si cel mai luminos Om pe care l-am cunoscut vreodata. Nu se dadea in laturi de la nimic, dansa, canta, picta, juca, iubea…toate cu aceeasi bucurie. Impartea totul cu cei de alaturi. Mai putin tristetile – erau singurele care le tinea pentru ea. In rest …dadea totul si se dadea cu totul

În luna iulie, la 4 ani după ce a învins cancerul de colon, Rona Hartner anunţa că se confruntă din nou cu nemiloasa maladie. Artista a aflat că de data aceasta are cancer la plămâni în stadiul 4 şi deja se manifestă cu metastaze.

Vestea a tulburat-o pe vedetă, care a încercat să îşi găsească puterea să lupte din nou. Adevărul l-a aflat în urma unui control, din cauza unei tuse care nu îi mai trecea.

A apărut un cancer în faza patru, din nou, pe fond de stres sigur şi mă lupt cu el. Acum aştept rezultatele de la biopsie şi o să fac ce am de făcut. Nu simt nimic fizic, în sensul că este obositor să ai un cancer în corp, deci da, am o stare de oboseală permanentă. Am un suflu foarte scurt şi nu prea reuşesc să respir destul de bine ca să pot să cânt la capacitate, dar o să încerc, dacă văd că nu o să mă descurc, o să anulez spectacolele o perioadă şi le reiau după ce îmi revin. Practic de două luni tușeam încontinuu.

Am fost să văd foarte mulți doctori în Franța, care nu mi-au găsit niciun diagnostic. Și atunci m-am dus în România la un pneumolog român, foarte bun, care m-a auzit o singură dată tușind și m-a trimis imediat la radiografie. Mi-a zis că s-a găsit o pneumonie atipică și după părerea ei, este ceva mult mai grav. M-am dus în Franța și am început să fac niște investigații și pe 12 iulie mi-a picat diagnosticul, pentru că cine caută, găsește. Diagnosticul spunea pur și simplu că am cancer în faza patru. Deja este cu metastaze„, declarase Rona Hartner, la Antena Stars.

DailyBusiness
Propaganda comunistă prinde pe TikTok. 130 de milioane de vizualizări din doar 200 de postări
Spynews
Un nou femicid, în România! O femeie ar fi fost ucisă de concubinul beat
Fanatik.ro
El este cel mai în vârstă campion olimpic! Are 98 de ani, dar mai e activ și astăzi: ”Merg 3 ore și jumătate pe zi”
Capital.ro
O voce de excepție a României a încetat să mai cânte. S-a stins din viață o cântăreață și un dascăl care avea iubirea tuturor
Playtech.ro
Cine poate ataca certificatul de moştenitor: legea succesiunii, explicată pas cu pas
Adevarul
Aleksandr Dughin, ideologul Kremlinului, reacționează la planul de pace al SUA: „Ucraina va fi a noastră complet în maximum doi ani”
Președintele Nicușor Dan a promulgat legea! A intrat în vigoare o nouă regulă pentru comercianți, iar cei care nu o respectă riscă amenzi usturătoare
Economica.net
Cât va creşte euro, ce se va întâmpla cu preţurile, în decembrie şi în 2026
kanald.ro
Drama neștiută a medicului găsit fără suflare în Canalul Dunăre–Marea Neagră. Unul din pacienții Gabrielei Popi a vorbit despre ultimele clipe din viața ei: „Săptămâna trecută ne văzusem”
iamsport.ro
Dezvăluiri-ȘOC din interiorul FCSB! Jucătorii sunt 'disperați': cum i-a terorizat Gigi Becali
MediaFlux
Se fac angajări în mari companii de stat. Concursuri pentru mai multe posturi la Metrorex, CFR Călători și CFR SA
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume