RUSIA-SLOVACIA 1-2 în Grupa B de la Euro 2016

RUSIA-SLOVACIA 1-2. Rezultat surprinzător, miercuri, în Grupa B de la Euro 2016. Slovacia s-a impus cu 2-1 în meciul cu Rusia şi începe să spere la calificarea în optimile de finală.

15 iun. 2016, 14:52

RUSIA-SLOVACIA 1-2. Slovacia a produs o mare surpriză și s-a impus în meciul cu Rusia, 2-1, din grupa B. Slovacii au avut o primă repriză foarte bună și au marcat ambele goluri până la pauză. Weiss a deschis scorul în minutul 32, iar Hamsik a marcat în minutul 45, cu o superexecuție. În a doua repriză, slovacii s-au mulțumit cu a păstra scorul, iar rușii au avut marile ocazii. Finalul de meci a fost unul spectaculos. Glushakov a redus din diferență cu 10 minute înainte de final, dar Rusia nu a avut puterea de a egala.

RUSIA-SLOVACIA 1-2. În prima etapă, rușii au remizat cu Anglia, scor 1-1, în timp ce slovacii au pierdut cu 1-2 întâlnirea cu Țara Galilor. Rușii au însă emoții în ceea ce privește comportamentul propriilor suporteri. FIFA i-a avertizat că în cazul în care vor mai exista incidente provocate de suporterii ruși, naționala va fi exclusă din competiție.

RUSIA – SLOVACIA 1-2

Glushakov 80 /Weiss 32, Hamsik 45

Rusia: Akinfeev – Smolnikov, V.Berezutski, Ignashevich, Schennikov – Kokorin (Shirokov 76), Golovin (Mamaev 46), Neustadter (Glushakov 46), Smolov – Shatov – Dzyuba.

Slovacia: Kozacik – Pekarik, Skrtel, Durica, Hubocan – Mak (Duris 80), Kucka, Pecovsky, Hamsik, Weiss (Svento 72) – Duda (Nemec 67).