S-a încheiat ultima etapă, înainte de Grecia – România. Rezultatele şi clasamentul Ligii I

În ultimele trei partide ale etapei a 14-a a Ligii I s-au consemnat două victorii ale gazdelor, Gaz Metan Mediaş şi ACS Poli Timişoara, şi un succes al oaspeţilor, FC Braşov.

11 nov. 2013, 21:49

Ilie Stan a debutat cu o victorie pe banca tehnică a echipei FC Braşov, „stegarii” obţinând primul succes al în deplasare în acest sezon. El a fost realizat pe terenul concitadinei Corona Braşov, cu scorul de 2-1. Pentru FC Braşov au marcat Alexandru Mateiu (18) şi Mugurel Buga (39), în timp ce gazdele au punctat prin Sergiu Buş (70).

Tot luni, ACS Poli Timişoara a câştigat în prelungiri disputa cu Oţelul, scor 1-0, unicul gol fiind semnat de Szabolcs Szekely, în minutul 90+2. Gălăţenii, care Gălăţenii, la care a debutat antrenorul german Ewald Lienen, au trimis de două ori mingea în bară, prin brazilienii Marquinhos (44) şi Henrique (63).

Rezultatele etapei a 14-a:

Săgeata Năvodari – Astra Giurgiu 3-4

Au marcat: Chiţu ’33, ’76, Vezan ’53 / Yahaya ‘8, ’23, J. Morais ’17, Yazalde ’27

FC Vaslui – Petrolul Ploieşti 1-1

Au marcat: Antal ’27 / Dore ’31

CFR Cluj – Dinamo Bucureşti 1-0

A marcat: Fl. Costea ‘9

FC Botoşani – Ceahlăul Piatra Neamţ 0-1

A marcat: Constantinescu ’73

FC Viitorul – Pandurii Târgu Jiu 0-1

A marcat: Nicoară ’65