S-a stins din viaţă bucătarul Generaţiei de Aur, Yalcin Cadîr

Yalcin Cadîr, cel care a fost bucătarul echipei naționale de fotbal a României timp de 20 de ani, a încetat din viață la vârsta de 53 de ani.
Filip Stan
16 aug. 2021, 12:03
S-a stins din viaţă bucătarul Generaţiei de Aur, Yalcin Cadîr

Federaţia Română de Fotbal a venit, astăzi, cu o veste extrem de tristă, cea a dispariţiei omului care a fost alături de prima reprezentativă de pe vremea Generaţiei de Aur. Potrivit site-ului oficial FRF, s-a stins din viaţă bucătarul echipei naţionale, Yalcin Cadîr.

RAPID – FCSB 1-0. Victorie decisă de un autogol. Derby cu două eliminări şi atmosferă de vis pe Arena Naţională

„Federaţia Română de Fotbal, întreg staff-ul şi jucătorii echipei naţionale de fotbal a României regretă dispariţia, la vârsta de 53 ani, a lui Yalcin Cadîr. Timp de mai bine de două decenii acesta a fost bucătarul echipei naţionale de fotbal, iar de la inaugurarea Centrului Naţional de Fotbal Mogoşoaia a fost bucătar-şef la restaurantul din incinta bazei de pregătire. Condoleanţe familiei şi celor dragi!“, a scris frf.ro.

Gigi Becali: „Dacă nu câştig campionatul, mă las de fotbal”. Doi titulari, puşi pe liber

Turcul Yalcin Cadîr a fost bucătarul-șef al echipei naționale până în 2016. Atunci, conducerea FRF l-a adus pe Chef Cezar Munteanu.

În cele ce urmează, vă prezentăm unele dintre puţinele videouri cu chef-ul în acţiune. Ciprian Tătărușanu și compania au avut parte de grătar pe rocă vulcanică, pe care s-au pregătit mușchi de vită de Argentina și legume.

Carnea, după ce a fost preparată și condimentată, stropită cu puțin de unei de măsline extravirgin, a fost pusă la frigider pentru șase ore.

După orele de marinat, mușchiul de vită devine foarte moale. De asemenea, Cadîr a pregătit și legumele special pentru grătar.

DailyBusiness
Un profesor a făcut, anul trecut, 1,5 milioane de lei din meditații! Câți bani au declarat la ANAF, în total, cei care pregătesc elevii în particular
Spynews
Ultimă oră! Accident grav în Capitală! O mașină s-a răsturnat în urma impactului puternic
Fanatik.ro
„Cred cu convingere că e gata”. Meme Stoica, reacție virală despre Louis Munteanu, cel mai așteptat transfer la FCSB: „Salariu enorm. Cât clauza lui Olaru!”. Exclusiv
Capital.ro
A murit ce mai frumoasa actriță. A fost o legendă a teatrului, filmului și televiziunii. A scos ce era mai bun din oameni
Playtech.ro
Greșeala românilor care își țin economiile în bancă, așa pierd bani. Peste 190 de miliarde de lei care ”dorm gratis”
Adevarul
Portretul securistului român, bătăușii care și-au terorizat propriul popor. Semianalfabeți, brutali, incapabili să învețe o meserie
wowbiz.ro
El știe unde e Dani Mocanu! Ce se întâmplă acum cu artistul și evenimentele la care urma să cânte, în timp ce poliția îl caută în toată România
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
Ajutorul de deces 2025: Câți bani se acordă și cine poate beneficia de această indemnizație
iamsport.ro
Italianul care stă de 15 ani în România încă este șocat de țara noastră și de București
MediaFlux
Congresul SUA critică Pentagonul pentru retragerea trupelor din România. Scrisoare privind reconsiderarea deciziei
stirilekanald.ro
Biserică cuprinsă de flăcări, înainte de sărbători! Minune: Sfânta Evanghelie a fost SALVATĂ
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume