Saveta Bogdan face frigul în casă. Cântăreața de muzică populară este scandalizată de situația în care se află

Saveta Bogdan moare de frig în casă, în contextul în care avariile la sistemul de furnizare de apă caldă și energie au făcut-o să trăiască din ce în ce mai greu. Cunoscuta cântăreață este cu adevărat revoltată de situație, care a împiedicat-o să își vadă fata.
Alina Costache
20 ian. 2025, 21:02
Saveta Bogdan face frigul în casă. Cântăreața de muzică populară este scandalizată de situația în care se află

Saveta Bogdan a dezvăluit că nu reușește să își trăiască această iarnă așa cum dorește, dat fiind faptul că în casa sa este din ce în ce mai frig. La venerabila vârstă de 79 de ani, artista suferă de pe urma avariilor la sistemul de furnizare de apă caldă și energie, care îi fac temperatura din casă să devină din ce în ce mai mică.

Saveta Bogdan este foarte deranjată de frig

Din cauza temperaturilor foarte scăzute pe care le are în casă și a condițiilor dificile, Saveta Bogdan, o bine cunoscută artistă de muzică populară, nici măcar nu a reușit să își viziteze fiica în această iarnă.

„Îmi pare rău că nu am mers la fata mea iarna asta pentru că a fost atât de frig. Nu au dat drumul ăștia deloc la căldură, dar lucrează acum, chiar în plină iarnă. Sper ca totul să fie mai bine data viitoare”, a declarat Saveta Bogdan pentru Radio Impuls.

Citește și : Lucian Mîndruță trece prin clipe grele, după ce mama lui este tot mai bolnavă: „Toate sunt mici de la distanța suferinței”

Totuși, în ciuda dificultăților pe care le întâmpină, artista nu a ezitat să urce pe scenă și să bucure publicul cu talentul pe care îl are. La 79 de ani, are încă un succes deosebit și apare mereu la emisiuni, reușind să cucerească inimile auditoriului. Sinceritatea și căldura sa au făcut-o să fie și mai iubită de public, astfel că nu se poate dezlipi de scenă. De aceea, dorința sa este să continue organizarea festivalului numit după sine.

Citește și : Melania Trump, ținută neobișnuită la ceremonia de învestire a lui Donald Trump. A dat creațiile designerilor europeni pe o creație americană, accesorizată cu o pălărie cu boruri largi care i-a acoperit ochii

„Mi-am pus dorința să fac festivalul care-l organizez în a doua săptămână din mai. Se numește Saveta Bogdan și anul acesta este a 8-a ediție. Este un eveniment important pentru mine, pentru că aduce în prim-plan muzica populară și tradițiile noastre”, a mai precizat cunoscuta artistă.

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Iustin Petrescu și iubita lui se căsătoresc! Primele declarații despre nuntă
Fanatik.ro
Rădoi, idolul lui Florin Tănase?! Gestul decarului de la FCSB pe când antrenorul era la Craiova: „Cu Mirel să nu te iei, că e legenda Stelei!”. Video
Capital.ro
Banii din bancă nu vor mai putea fi folosiți. Cetățenii trebuie să retragă numerar. Se păstrează obligatoriu rezervă de cash în casă
Playtech.ro
O categorie de români va putea cumpăra motorină cu 4 lei, direct de la pompă. Cum va funcționa măsura
Adevarul
Amenințarea ayatolahului: „Vom transforma strâmtoarea Ormuz într-o armă!”. Presa britanică scrie că Mojtaba Khamenei ar fi în comă, cu un picior amputat
wowbiz.ro
Unde și când își pot lua fanii rămas-bun de la Mugurel Vrabete. Anunțul făcut de trupa Holograf despre funeralii
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS O persoană și-a pierdut viața după ce s-ar fi aruncat în fața metroului în stația Unirii
iamsport.ro
Mirel Rădoi, decis să plece în vară de la FCSB! Cum încearcă Gigi Becali să îl convingă să continue la echipă
MediaFlux
Mama lui Ilie Bolojan dezvăluie fața neștiută a premierului. Cui îi cânta și ce făcea când mergea cu vacile: ”E un băiat care nu mai are păreche”
stirilekanald.ro
Adio, albastru de Voroneț? Când se găsesc bani pentru restaurarea picturii exterioare de la celebra mănăstire din patrimoniul UNESCO?
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj