Scandal între ţigani: 200 de poliţişti şi luptători SIAS i-au ridicat să-i ducă la audieri VIDEO

O intervenţie fără precedent a avut loc după un scandal între două familii de romi dintr-o comună din Dâmboviţa. Pentru a potoli spiritele, forţe impresionante de poliţişti, jandarmi şi luptatori din trupele speciale au descins în casele scandalagiilor. Suspecţii vor fi duşi în faţa magistraţilor cu propunere de arest preventiv.
Alina Costache
22 apr. 2015, 13:55
Scandal între ţigani: 200 de poliţişti şi luptători SIAS i-au ridicat să-i ducă la audieri VIDEO

200 de poliţişti şi luptători SIAS din Bucureşti, Dâmboviţa şi Argeş au fost mobilizaţi pentru ridicarea unor suspecţi de etnie romă. Descinderile au avut loc în comuna Crângurile, pentru ridicarea scandalagiilor. 17 persoane au duse la audieri la judecătoria Găeşti.

Citeşte şi Un eurodeputat italian face afirmaţii scandaloase: Romii sunt nişte GUNOAIE, DROJDIA societăţii

Acuzaţiile sunt de violare de domiciliu, violenţe, distrugere şi loviri. Conflictul între cele două familii de romi a început în noaptea de Înviere, potrivit România TV.

Atunci, un bărbat de 53 de ani a fost omorât în bătaie de un tânăr de 28 de ani beat, din familia rivală. După crimă, între cele două familii s-a iscat un adevărat război.

Totul a degenerat la sfârşitul săptămânii trecute, când rudele celui ucis s-au hotărât să-şi facă singure dreptate. Au devastat mai multe case şi maşini ale celeilalte familii cu răngi, pietre, topoare şi bâte. 5 persoane, cu vârste între 23 şi 54 de ani, au ajuns la spital şi au făcut plângeri la poliţie.

Citeşte şi Hollande, despre romi: Încercăm să combatem reţelele de criminalitate. Chestiunea trebuie reglată cu umanitate

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Imagini de la priveghiul interlopului Ilie Bălăceanu, pe lux și opulență! Casa lui, plină ochi
Fanatik.ro
”Când a venit Ganea la Craiova s-a făcut liniște în oraș”. Episod incredibil cu fostul mare atacant în prim-plan: ”I-a dat un voleu în gură de a mâncat cu paiul o săptămână”
Capital.ro
Lidl își deschide primul pub. Numele ales trimite direct la cel mai cunoscut simbol al retailerului (FOTO)
Playtech.ro
Poți închiria, modifica sau vinde un imobil dacă ai doar drept de folosință? Ce prevede legea în România
Adevarul
Răsturnare de situaţie în cazul copilului de 2 ani mort lângă un tobogan gonflabil. Care este, de fapt, cauza decesului
wowbiz.ro
Primele măsuri după ce o dronă s-a prăbușit în Galați, anunțate de Nicușor Dan: „Consulul Rusiei de la Constanţa a fost declarată persoană non grata, iar consulatul se va închide”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
El este băiețelul care și-a pierdut viața în timp ce se afla pe un tobogan gonflabil, în Satu Mare. Părinții sunt devastați
iamsport.ro
Cristi Chivu este supărat pe un antrenor român: ”Nu uită chestia asta!”
MediaFlux
Cum arată și ce cursuri face fiica Andei Adam, la doar 10 ani: „Acesta este viitorul!”
stirilekanald.ro
Ce sunt bacteriile bune și cum le alegi
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți