Scandal la juniori! Duel încins între CSA Steaua şi FCSB. Cinci goluri şi trei roşii

Cinci goluri, trei eliminari, un penalty, faze spectaculoase, atmosferă de mare meci și măsuri de securitate sporite.Acestea au fost ingredientele partidei CSA Steaua - FCSB, din prima etapă a Ligii Elitelor U19, terminată 1-4.

29 sept. 2018, 14:04

Jocul, disputat pe terenul 5 din Complexul Ghencea, a fost dominat în mare parte de oaspeți, care au deschis scorul la câteva minute după ce steliștii au ramas în inferioritate numerică. În 10 oamenii, gazdele au pierdut din forță și viteză și s-au văzut conduși cu 3-0. Au dat semne de revenire dupa golul marcat din penalty, dar cei de la FCSB au închis tabela cu câteva minute inainte de final, 4-1.

Spiritele s-au încins pe final, când centralul a mai arătat doua cartonașe roșii, câte unul de fiecare echipă, in urma unei dispute nesportive între Andrei Oreviceanu și Cristian Botezatu. Ultimul, asemenea căpitanului Daniel Toma, a îmbrăcat tricoul primei echipe joi, în Cupa României, contra celor de la Unirea Alba Iulia.