SCANDAL la PRO TV. Fosta directoare executivă cere despăgubiri IMENSE în instanţă

PRO TV-ul ar putea pierde bani grei din cauza foştilor angajaţi. Scandalul e la el acasă, iar o fostă directoare executivă cere despăgubiri imense postului. 
Iulian Tudor
29 oct. 2015, 11:34
SCANDAL la PRO TV. Fosta directoare executivă cere despăgubiri IMENSE în instanţă

Elena Petre a solicitat în instanţă 1,5 milioane de lei, scrie wowbiz.ro. După plecarea voluntară sau involuntară a mai multor vedete care lucrau de ani buni la PRO TV, trustul se confruntă cu o nouă problemă. Procese peste procese intentate de foştii angajaţi.

Citeşte şi Lovitură pentru PRO TV: CNA a făcut anunţul marţi seară

Elena Petre a încercat să-i convingă pe judecători că PRO TV-ul îi datorează o sumă incredibilă, de 1.460.352 de lei, aproape 325.000 de euro. Noua conducere a postului nu i-a acordat-o.

Cazul Elenei Petre nu este singular. În august, 13 foşti angajaţi au cerut executarea silită a firmei care deţine postul de televiziune şi care trebuia să le platească peste 470.000 de lei pentru sporuri de noapte în perioada 2008-2011.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Tzancă Uraganu, ironizat de propriul frate. Ce a avut de spus Miraj Tzunami la adresa lui: „I-a fost rușine”
Fanatik.ro
Stadionul uriaș care se construiește pe locul unei foste fabrici. Valoarea investiției ajunge la 2,4 miliarde de dolari
Capital.ro
Impozit auto în România. Primăriile iau date direct de la RAR. Șoferii cu mașini vechi vor plăti cel mai mult din 2026
Playtech.ro
Programul maşinii de spălat rufe care consumă cel mai puţin curent. Puţini îl folosesc, dar scade factura considerabil
Adevarul
Momentul în care Putin a fost redus la tăcere la începutul unui discurs adresat liderilor mondiali
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Maseuzele din Cluj, diagnosticate cu lepră, au avut zeci de clienţi. Printre aceștia s-au numărat chiar și artiști de la Untold
iamsport.ro
HALUCINANT! Ce apare în declarația de avere a Liei Savonea: peste 700.000 de euro în conturi și 3 salarii consistente
MediaFlux
Anunțul ANAF privind plata taxelor. Cine trebuie să achite și câți români au făcut asigurare de sănătate DATE EXCLUSIVE
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Ultimă oră: Traian Băsescu, operat de urgență! Medicii au făcut anunțul