Scarlett Johansson, distinsă la gala ”amfAR” din New York pentru eforturile sale dedicate HIV-SIDA

Actrița Scarlett Johansson a fost invitată de onoare miercuri la gala ''amfAR'' din New York (organizația The Foundation for AIDS Research), unde a fost distinsă, împreună cu Donatella Versace, pentru contribuțiile lor la creșterea gradului de conștientizare asupra HIV/SIDA, scrie joi UPI.com.
Alina Costache
09 feb. 2017, 19:13
Scarlett Johansson, distinsă la gala ''amfAR'' din New York pentru eforturile sale dedicate HIV-SIDA

”Mulțumesc amfAR pentru această distincție. Mă simt foarte modestă față de cei prezenți dar și față de cei care nu sunt aici și care și-au dedicat viețile găsirii unui tratament pentru HIV/SIDA”, a spus vedeta în discursul de primire a distincției, conform E! News.

”Vreau să reamintesc de cei peste 37 de milioane de oameni din întreaga lume care încă trăiesc și se luptă cu HIV/SIDA și vreau să dedic acest premiu tuturor acelora care și-au pierdut viața dar și celor care au pierdut persoane dragi din cauza acestei maladii”, a adăugat actrița.

Revista Us Weekly relata în luna ianuarie că actrița s-a despărțit după doi ani de mariaj de Romain Dauriac, cu care are o fetiță, Rose, în vârstă de doi ani.

Cunoscută pentru rolul spioanei fatale Black Widow din universul Marvel, Scarlett Johansson își va relua rolul din franciza ”Avengers” în următorul film al seriei, ”Infinity War”.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Există sau nu cea mai bună grupă de sânge? Cine este predispus la înțepături de insecte, norovirus sau cancer
Fanatik.ro
Calendarul Sportiv al anului 2026! Când și unde au loc cele mai importante competiții
Capital.ro
Traian Băsescu, singurul vinovat. Elena Udrea, condamnată pe nedrept: Nu e corect. Ea a fost luată și i s-a spus că este vinovată
Playtech.ro
Facultatea la pensie. Se iau sau nu în considerare anii petrecuţi învăţând
Adevarul
Decizia de ultim moment care l-a ținut pe un tânăr departe de incendiul de Revelion de la Crans-Montana
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Doi iubiți și-au pierdut viața la 17 ore distanță unul de celalalt. Ambii erau pe motocicletă atunci când și-au dat ultima suflare
iamsport.ro
Gigi Becali, criză de râs în direct la TV: ”Leșin când te aud. Zic: «Ia uite, bă, nebunul»”
MediaFlux
Prognoza meteo ianuarie 2026. Urmează o vreme cum nu a mai fost niciodată
stirilekanald.ro
Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend