SCENE ŞOCANTE. Nick Kyrgios, gesturi violente la Roma. A aruncat cu un scaun şi a fost descalificat VIDEO

Nick Kyrgios, 24 de ani și număr 34 ATP, a abandonat în meciul de la turneul ATP de la Roma, după câteva gesturi șocante: a izbit cu racheta de teren, a aruncat scaunul și a început să înjure!

16 mai 2019, 16:15

Nick Kyrgios a abandonat în turul secund de la Roma, în setul 3, la 2-1 pentru norvegianul Casper Ruud, numărul 76 mondial! Australianul a pierdut primul set, 3-6, dar a revenit în tie-break-ul celui de-al doilea, 7-6 (5).

Înainte de gesturile de furie, Nick Kyrgios a primit un game penalizare și și-a pierdut cumpătul. A început să arunce cu scaunul în teren, le-a strâns mâna adversarului și arbitrului, după care și-a făcut bagajul și a ieșit de pe teren! Meciul a fost declarat pierdut, bineînțeles, după ce a primit o penalizare de comportament, care înseamnă descalificare.