Se reia circulaţia pe două poduri ale Centurii de Vest a Municipiului Ploieşti

În urma măsurilor luate în cadrul comandamentului organizat de prim-ministrul Victor Ponta în data de 04.10.2013, joi la orele 17.00, se reia circulaţia pe două poduri ale Centurii de Vest a Municipiului Ploieşti.
Iulian Tudor
10 oct. 2013, 10:39
Se reia circulaţia pe două poduri ale Centurii de Vest a Municipiului Ploieşti

Astfel, se va trece din nou la circulaţia pe patru benzi, permiţând în acelaşi timp şi folosirea bretelei de coborâre către Municipiul Ploieşti, informează Consiliul Judeţean Prahova.

Ultimul pod va fi dat în folosinţă pe data de 15.11.2013, în următoarele trei nopţi finalizându-se montarea celor 26 de grinzi prefabricate peste calea ferată dublu electrificată Bucureşti– Ploieşti-Braşov.