Şef în Direcţia Generală Anticorupţie, acuzat de soţie că a bătut-o. Marturii cutremurătoare ale acesteia VIDEO

Şeful Direcţiei Generale Anticorupţie Călăraşi, acuzat de propria soţie că a bătut-o, a umilit-o şi chiar a filmat-o în momentele intime. Femeia, doctoriţă de meserie, povesteşte în exclusivitate pentru România TV coşmarul prin care a trecut alături de soţul ei. În replică, acesta neagă acuzaţiile.
Filip Stan
07 oct. 2017, 18:05
Şef în Direcţia Generală Anticorupţie, acuzat de soţie că a bătut-o. Marturii cutremurătoare ale acesteia VIDEO

Doctoriţa Cristina Ciobanu povesteşte în detaliu chinurile la care a fost supusă. „Aveam patru locuri de muncă. Lucram în patru locuri, să pot să-i întreţin lui familia, copiii, părinţii şi pe el, să-i ofer plimbări şi tot ce avea nevoie. Mă hăituia! În atâtea locuri de muncă…să-i aduc bani! Nu se mai satură! Şi-mi spunea că sunt sclavă. Că un sclav trebuie să muncească. Nici naziştii n-ar face aşa ceva. Şi-a bătut joc de cinci ani din viaţa mea„, a povestit femeia, pentru România TV.

Îmi prindea mâna de la încheietură! Te durea atât de tare că te imobiliza! Ajungeai în genunchi! Îmi dădea la pumni în cap, în plex, în ficat… Până nu mai auzeam, nu mai vedeam. Am avut mâna pusă-n gips, am avut coaste rupte tot atunci. Mi-a prins mâna la portiera maşinii, între portieră şi pragul maşinii„, spunea ea.

Femeia spune că soţul a trecut ulterior de la bătaie la ameninţări cu moartea. „Mă bătea de faţă cu fiica mea. M-a bătut într-o dimineaţă cu cureaua peste sâni, când ea trebuia să plece la şcoală, că n-avea cusută o gaică la pantaloni. Colegii de la Ambulanţă ştiu câtă bătaieam mâncat. Mă vedeau mereu vânătă. M-au văzut cu mâna ruptă. Am stat trei luni cu mâna ruptă. Mă-nregistra în casă şi în momentele intime. Şi când mă abuza! Mă bătea şi mă înregistra! Mă filma! Am sesizat superiorii lui. La un moment dat, în vară, zicea că vrea să mă omoare!„, a mai dezvăluit aceasta chinurile prin care a trecut.

Şeful DGA Călăraşi, Nicolae Ciobanu, neagă toate acuzaţiile pe care i le aduce soţia lui.

Scandalul de la Călăraşi a explodat în vară, odată cu apariţia unor stenograme DNA, cercetare în urma căreia procuroarea Antoaneta Nestea de la Parchetul Călăraşi a fost exclusă dn magistratură fiind acuzată că făcea dosare penale „din dragoste”. Mai exact îi căzuse cu tronc şeful DGA care după ce i-ar fi refuzat avansurile s-ar fi apropiat prea tare de o doctoriţă pe care tocmai o ancheta. Nicu Ciobanu, care s-a căsătorit ulterior cu doctoriţa, le-a povestit procurorilor DNA cum a fost ademenit de Antoaneta Nestea într-un hotel de la munte.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Copil român, torturat până la moarte de mamă și iubit în Belgia! Trupul lui Raul a fost găsit într-o geantă
Fanatik.ro
Ipostază incendiară pentru fosta iubită a unui celebru sportiv. A pozat aproape goală și toți au luat-o razna
Capital.ro
Mașinile care pot fi conduse de șoferii cu permis categoria B. Limite pentru cine vrea să facă transport sau curierat
Playtech.ro
Legea care interzice cumulul pensie-salariu la stat, explicată. Regula de 85%: cine este afectat și care sunt excepțiile în 2026
Adevarul
De ce a propus Putin armistițiu cu Ucraina pe 9 mai. Reacția lui Zelenski
wowbiz.ro
Nașa lui Armin Nicoară, implicată într-un accident în drum spre filmări: „Sunt lovită din spate!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Patru români, printre persoanele aflate pe nava MSC Francesca sechestrată de autoritățile din Iran. Anunțul făcut de MAE
iamsport.ro
Rădoi și-a ieșit din minți și a făcut ravagii în vestiarul FCSB: ”A dat un pumn...”. Ce îl scosese din sărite
MediaFlux
Anunțul zilei privind plata pensiilor și salariilor! Ce se întâmplă cu mica recalculare a pensiilor potrivit noului ministru al Muncii
stirilekanald.ro
(P) De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani și ce poți face ca să te menții
Răsturnare de situație. Decizia radicală a UDMR