CUTREMUR de magnitudine 4 în Italia

Un cutremur cu magnitudinea de 4.0 pe scara Richter a avut loc luni, 7 octombrie, la ora 8.11 dimineața, pe teritoriul provinciei Catanzaro, în Calabria. Epicentrul a fost localizat în Caraffa di Catanzaro, la o adâncime de 27 de kilometri.
Filip Stan
07 oct. 2019, 13:22
CUTREMUR de magnitudine 4 în Italia

CUTREMUR a fost simțit în întreaga provincie Catanzaro, dar și în Cosenza. Nu există victime umane sau pagube materiale, dar instituțiile de învățământ au fost evacuate ca măsură de precauție, deoarece șocul seismic a provocat multă panică în rândurile populației. Tribunalul din Catanzaro a fost, de asemenea, evacuat.

Departamentul de Protecție Civilă relatează că este în contact cu structurile din zonă: „Seismul a fost resimțit de populație, de la primele verificări nu există victime sau pagube”.

DailyBusiness
Dorian Popa, condamnat la închisoare cu suspendare după ce a fost prins drogat la volan în 2023
Spynews
Francisca și Tj Miles vor deveni părinți! Primele imagini cu burtica de graviduță a artistei | VIDEO
Fanatik.ro
Câți copii are, de fapt, Gabi Tamaș. Fostul jucător participă la Asia Express alături de Dan Alexa
Capital.ro
Dezvăluiri din dosarul lui Călin Georgescu. Au existat negocieri directe cu Rusia. Procurorul General: Există dovezi
Playtech.ro
Cum să gătești ceapa de două ori mai repede și cu o aromă mult mai intensă. Oamenii de știință spun ca ai nevoie de un singur ingredient
Adevarul
Lupul care a înfiorat un sat ascuns în munți, răpus de o femeie. „Era ceva necurat cu el. Avea trăsături de om”
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Când se schimbă banii în România?
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, pur și simplu superbă într-o ținută sumară
kanald.ro
Românii nu vor mai putea să circule pe Transfăgărășan dacă nu achită taxa de acces
Cancan.ro
Cum își 'negociază' Toto Dumitrescu pedeapsa, după 6 ore de audieri. Imagini cu fiul lui Ilie Dumitrescu în custodia Poliției!
iamsport.ro
A doborât recordul mondial, însă nu l-a impresionat pe Radu Banciu: ”Ăla e numărul 1”
MediaFlux
ANAF nu iartă pe nimeni. Fiscul cere ajutorul oamenilor ca să facă rost de bani
stirilekanald.ro
Destin negru pentru doi tineri care se iubeau încă din copilărie. Ambii parteneri s-au sinucis, după o eroare a poliției
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor