Senatoarea Cristiana Anghel: Astăzi ar fi trebuit să votăm SUSPENDAREA lui Klaus Iohannis VIDEO

Senatoarea PC, Cristiana Anghel, a oferit un nou moment inedit, marţi, în plenul Parlamentului, în care se dă votul de învestitură pentru Guvernul Cioloş. Senatoarea a spus, de la tribună, că parlamentarii ar fi trebuit astăzi să voteze suspendarea preşedintelui Klaus Iohannis, despre care a spus că "s-a aflat că a furat o casă". 
Iulian Tudor
17 nov. 2015, 12:46
Senatoarea Cristiana Anghel: Astăzi ar fi trebuit să votăm SUSPENDAREA lui Klaus Iohannis VIDEO

In loc sa votam acest Guvern, ar trebui sa ne strangem si sa votam suspendarea lui Klaus Iohannis. Tocmai ce s-a aflat ca a avut o casa pe care a luat-o din furat si a pierdut-o si pe a doua. Culmea, domnul nu este multumit de hotararea judecatoreasca, nu-i place, si vrea sa faca ceva impotriva justitie„, a spus Cristiana Anghel.

Senatoarea a povestit că o jurnalistă a întrebat-o de ce nu a venit, marţi, în Parlament cu sacoul cu Mickey Mouse, pe care l-a purtat când s-a votat moţiunea împotriva Guvernului Ponta. „I-am spus ca am dat din ras in plans. Astazi sunt imbracata in negru pentru ca nu sarbatorim nimic, doar inmormantam suveranitatea poporului, votand acest Guvern al tradarii nationale”, a conchis aceasta.

Camera Deputaţilor şi Senatul s-au reunit marţi în şedinţă comună pentru a acorda votul de încredere pentru Cabinetul Cioloş şi programul de guvernare. Votul este secret cu bile. Parlamentul acordă votul de încredere cu votul majorităţii deputaţilor şi senatorilor.

CITEŞTE ŞI Klaus Iohannis: „Dacian Cioloş a avut libertatea de a-şi alege echipa”. Ce aşteptări are de la noul Guvern

DailyBusiness
Sébastien Lecornu, premierul Franței, suspendă reforma pensiilor pentru a evita prăbușirea guvernului
Spynews
Cristina Cioran, însărcinată pentru a treia oară? „Poate chiar acum am o veste”. Cum este viața ei cu doi copii
Fanatik.ro
Mircea Lucescu dă de pământ cu Austria și Ralf Rangnick: “Au venit foarte aroganți! 10-0 cu San Marino le-a luat mințile”
Capital.ro
Cardurile cu 500 de lei expiră pe 31 octombrie și banii se pierd. Ce români mai au 2 săptămâni să-i cheltuiască
Playtech.ro
Ce este DUC-ul, actul fără de care şoferii din Italia nu pot circula. A ajuns să coste 70 de euro
Adevarul
Rusia testează o „tactică ciudată” pe frontul din Donețk
wowbiz.ro
Ea este mama ucisă pe trecerea de pietoni, în Berceni! Elena avea 35 de ani, iar acasă o mai aștepta un copil
Economica.net
Dispare o bancă cu zeci de mii de clienți în România. Ce se întâmplă mai departe
Prosport.ro
Tudor Băluță și-a scos la mall soția exotică: frumoasa din Republica Dominicană și-a expus naturalețea în toată splendoarea
kanald.ro
Doliu în familia Denisei Răducu! Fratele vitreg al regretatei cântărețe a murit
Cancan.ro
Șoferul care a ucis-o pe Elena pe trecerea de pietoni din Berceni încearcă să scape de o pedeapsă mai gravă? Gestul făcut e revoltător
iamsport.ro
'100 de milioane!' Imagini din satelit. Ce se 'ascunde' în spatele bazei FCSB-ului. Becali: 'Eu nici nu știam'
MediaFlux
Se scumpesc lemnele de foc! Urmează o iarnă cruntă pentru români
stirilekanald.ro
VIDEO Filmul tragediei din Berceni! Imaginile filmate surprind momentul în care femeia este spulberată de pe trecerea de pietoni în timp ce împinge căruciorul
substantial.ro
Când sunt Moșii de toamnă în 2025