SEPSI – CFR CLUJ 0-1 în etapa a 6-a din PLAY OFF LIGA 1. S-a întors Ţucudean. VEZI CLASAMENTUL

CFR Cluj s-a impus, sâmbătă, pe terenul lui Sepsi, şi s-a distanţat la 6 puncte de FCSB, carea joacă, duminică, în deplasare, cu Viitorul.

20 apr. 2019, 19:39

George Țucudean a revenit după cinci etape de pauză. Ultimele două partide jucate, în martie, au fost chiar împotriva formației lui Eugen Neagoe. Două victorii, scor 1-0 și 3-1, în care marcase de fiecare dată. Acum a ieșit prima dată la rampă în minutul 13, când a încercat să reia din „foarfecă”. Vârful clujenilor a deschis scorul în minutul 25, după o pasă ideală venită de la Cr. Manea.

Dan Petrescu a gestionat perfect restul partidei și a stabilit un nou record defensiv în actualul sezon de Liga 1. CFR Cluj a ajuns la 492 de minute fără gol primit, ultimul fiind chiar împotriva lui Sepsi, în prima etapă din play-off.

SEPSI CFR CLUJ 0-1 (0-1)

Ţucudean 25

SEPSI: Fejer – De Moura, Rudol, Ivanovic, Aboud Omar – Velev (63 Mensah), Karnitski – Flores, I. Fulop (81 Sântean), Fl. Ștefan (46 Hamed) – Tandia. Antrenor: Eugen Neagoe.

CFR CLUJ: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora – Bordeianu, Culio, Moutinho (56 Djokovic) – Deac (87 Păun), Țucudean (75 Costache), Omrani. Antrenor: Dan Petrescu.