Serghei Mizil și-a lansat propria marcă de vinuri. I-a chemat la degustare, la Snagov pe Tamaș, Budescu și Alexa: „Sticlele goale sunt ale lui”

Proaspăt întors de la Asia Express, Serghei Mizil și-a lansat propria marcă de vinuri și i-a chemat la degustare, la casa din Snagov, pe Budescu, Tamaș și Dan Alexa. Imaginile și replicile dintre ei au devenit virale pe Internet.
Alina Costache
18 apr. 2025, 16:24
Serghei Mizil și-a lansat propria marcă de vinuri. I-a chemat la degustare, la Snagov pe Tamaș, Budescu și Alexa:
Serghei Mizil și-a lansat propria marcă de vinuri

Serghei Mizil s-a distrat copios cu Gabi Tamaș, Constantin Budescu și Dan Alexa, în timp ce serveau pahare de vin și glumeau pe seama lor. În afară de Constantin Budescu, cei trei au participat împreună la Asia Express 2025, sezon care va fi difzat în toamnă.

Replici savuroase acasă la Serghei Mizil

Constantin Budescu: Mă numesc Gabriel Tamaș și îmi place apa, dar nu pot să beau. Mai bine beau vin. El nu bea, dar mai are câteva sticle aicea.

Gabi Tamaș: „Stai, stai! Stai să beau că e plin paharul. Stai să îl beau. Apa nu e bună nici la genunchi! Tot rose e și ăsta?! Eu nu beau rose”.

Constantin Budescu: Ce culoare mai doriți? Să vă trec pe notă. Tot rose?! Dar de unde le scoateți?

Serghei Mizil: Am venit ca să degustăm Nobilul Negru. Chiar dacă e rose, o să-l degustăm, dar nu mă pricep foarte bine, așa că am adus un prieten care e foarte bun la degustat.

Citește și: Care este legătura dintre Serghei Mizil și Irinel Columbeanu. Puțină lume știe asta despre cei doi: „Bineînțeles că îmi este milă de el”

Budescu: Îl invităm în scenă pe Gabriel Tamaș! Cum este domnule Gabriel? Cam puține grade pentru el, dar o să le mărim pe parcurs.

Gabi Tamaș a mirosit vinul și apoi a degustat: Ia uite cum se face! Nea Mizil, noroc, sănătate! Uite-l cum este, și uite-l cum nu mai este (n.r. termină paharul de vin dintr-o singură înghițitură).

Serghei Mizil: Magie! Gata, asta e reclama!

Constantin Budescu: Și ca să știe toată lumea, cele pline sunt ale noastre, astea goale sunt ale lui Tamaș!”, potrivit Fanatik.ro.

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
EXCLUSIV | Dana Badea, prima reacție după ce s-a scris că are cancer! Fosta ispită de la Insula Iubirii și-a ieșit din minți
Fanatik.ro
Gigi Becali rupe tăcerea despre plecarea lui Rădoi la Gaziantep: „Mi-a zis că și-a dat cuvântul! Ți-e rușine mai tare de ei sau de nașul tău? Sper, totuși, să nu plece”
Capital.ro
Viața la bloc. Cine plătește pentru întreținerea liftului. Obligație indiferent de etaj și numărul de persoane din locuință
Playtech.ro
Unde e mai ieftin carburantul acum: România sau Bulgaria? Analiza completă după ultimele scăderi
Adevarul
Misterul originii moților din Munții Apuseni. Urmași ai dacilor, romanilor și popoarelor atrase de aur
wowbiz.ro
Valentin Sanfira vine cu o „replică” zguduitoare. Ce a apărut pe pagina artistului la scurt timp după ce Codruța a vorbit despre divorț : „Mă știu curat și drept”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un microbuz plin cu copii s-a ciocnit violent cu un autoturism, în județul Mureș. Zece persoane au ajuns la spital
iamsport.ro
Cel mai mare obstacol pentru Gică Hagi la națională? ”Regele”, avertizat de un fost coleg din Generația de Aur: ”Având în vedere asta, îi va fi greu”
MediaFlux
Acești români NU vor mai plăti impozit pe clădiri. Cea mai bună veste
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj